UEFA'nın resmi internet sitesinde Türkiye adına gerçekten utanç verici bir durum! Görenler tekrar baktı, 2024 Avrupa Şampiyonası tepkilerinden sonra kendilerini düzelttiler

Milli futbol takımımız, EURO 2024 son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Son 8 takım arasında yer alan Türkiye, çeyrek finalde Hollanda ile karşılaşacak; Cumartesi günkü büyük maç öncesinde, UEFA'nın resmi internet sitesinin Fransızca sayfasında skandal bir hata yapıldı.

ÇEYREK FİNALDE Türkiye YERİNE AVUSTURYA YAZILDI

UEFA'nın resmi internet sitesinde yer alan çeyrek final maçlarını gösteren haberde, Türkiye'nin yerine son 8 takım arasında Avusturya'nın yer aldığı gösterildi. Haber içeriğinde Türkiye'nin turu kaçıracağı ancak Hollanda ve Avusturya'nın çeyrek finalde oynayacağı belirtildi.

İNGİLİZCE SAYFADA HATA YAPILMAZ

Bu hata UEFA'nın İngilizce sayfasında yer almıyordu. Çeyrek final maçlarının yer aldığı kapak ve haber içeriğinde doğru ülkeler yer aldı.

2

HATA, TEPKİLERDEN SONRA DÜZELTİLDİ

Özellikle sosyal medyadaki uyarıların ardından UEFA çeyrek finalde yapılan hatayı düzeltti.

Türk taraftarlar UEFA'nın hatasına muhteşem tepki gösterdi.

Euro 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Türkiye-Hollanda maçının hakemi belli olduTürkiye-Hollanda maçının hakemi belli oldu
Türkiye'de de forma giyen Avusturyalı futbolcunun Türkiye itirafı: Tarihimizin en acı yenilgilerinden biri!Türkiye'de de forma giyen Avusturyalı futbolcunun Türkiye itirafı: Tarihimizin en acı yenilgilerinden biri!
Fatih Altaylı Fatih Altaylı “Kahrolsun bakan!” dedi ve saldırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir