Eczaneler Ramazan Bayramı ve Noel Arifesinde açık mı? Eczaneler Noel arifesinde ne kadar açık? – Türkiye'den son dakika haberleri

Pek çok kamu kurum ve kuruluşunun resmi tatillerde kapalı olması nedeniyle eczaneler ve sağlık ocaklarının durumu gündeme geldi. Peki eczaneler Ramazan Bayramı ve Noel Arifesinde açık mı? Eczaneler Noel arifesinde ne kadar açık?

ECZANELER AKŞAM GÜNLERİ ÇALIŞIYOR MU?

9 Nisan arifesinde eczaneler 09.00-13.00 saatleri arasında açık olacak. Öğleden sonra yani saat 13.00'ten sonra nöbetçi eczaneler hizmet verecek.

Resmi tatil günlerinde yalnızca nöbetçi eczaneler açıktır;

Eczaneler, alışveriş merkezlerinde dahi olsa, ait oldukları bölgedeki eczanelerin çalışma günlerine ve açılış-kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde sadece nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi eczaneler dışındaki eczaneler mesai saatleri içerisinde çalışamaz.

RAMAZAN BOYUNCA ECZANELER AÇIK MI?

10-11-12 Nisan Ramazan Bayramı'nda da eczaneler vardiyalı çalışmaya devam edecek. Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan uygulama ile nöbetçi eczaneler e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir