Yağmur Ergün, diğer sporlardan iz bırakmadan dinamik serbest dalışta Türkiye rekorunu kırdı

Türkiye Salon Büyükler/Havuz Serbest Dalış Şampiyonası, 7-11 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi. 10 spor kulübünden 29 kadın, 57 erkek ve 1 bireysel kadın olmak üzere toplam 87 sporcu katıldı. organizasyonda şampiyonluk için yarıştı. Büyükler kategorisinde kadın sporcular 4 rekorun 3'ünü kırarken, bu yaş kategorisinde en fazla rekoru Albeka Olimpiyat Spor Kulübü'nden Yağmur Ergün kırdı.

2 YENİ TÜRK REKORU

Ergün, dinamik mono paletle 220,29 metre, dinamik mono paletsiz ise 141,5 metrelik derecesiyle 2 yeni Türkiye rekoru kırdı.

Yağmur Ergün, Türkiye Havuz/Kapalı Serbest Dalış Şampiyonası'nda Derya Can'ın 2013 yılında kırdığı rekoru 220 metreye taşıyarak yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Ayrıca 10 metrelik paletsiz dinamik branşında da kendi rekorunu kırarak 141 metreyle yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

WhatsApp görüntüsü 2024-05-15, 19.49.15

Tüm yarışma boyunca 2 rekor kıran, 3 şampiyonluk ve 1 üçüncülük elde eden Yağmur Ergün, Kuveyt 2023 Dünya Salon Yüzme Serbest Dalış Şampiyonası sıralamasında birincilik Magdalena Solich ve ikincilik Livia Regonio'nun ardından üçüncü sırada yer alıyor.

WhatsApp görüntüsü 2024-05-15, 19.49.22
4-10 Temmuz 2024 tarihleri ​​arasında Sırbistan'da düzenlenecek yarışmada dünya sıralamasında birincilik için yarışacak.Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aziz Yıldırım derbi tahmini!  Galatasaray'ın...Aziz Yıldırım derbi tahmini! Galatasaray'ın…
Uluslar Ligi'nin son şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ilk maçını Japonya ile oynuyor!Uluslar Ligi'nin son şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ilk maçını Japonya ile oynuyor!
Aziz Yıldırım'ın gazeteciyle diyaloğu herkesi güldürdü: 'Atçı ne oluyor!  Bu şövalye!'Aziz Yıldırım'ın gazeteciyle diyaloğu herkesi güldürdü: 'Atçı ne oluyor! Bu şövalye!'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir