Türkiye NATO Genel Sekreteri için o isme destek verecek!

Türkiye, örgütün diğer üyelerine, Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin NATO'nun yeni Genel Sekreteri adaylığını destekleyeceğini bildirdi.

Türk yetkililerden alınan bilgiye göre Türkiye, yeni NATO Genel Sekreterliği görevi için Rutte'ye destek vereceğini duyurdu.

Rutte'nin geçtiğimiz hafta NATO Genel Sekreterliği'nden destek istemek üzere İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından Türkiye, NATO üyelerine bugün Rutte'yi destekleyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 Nisan'da Türkiye'yi ziyaret eden Hollanda Başbakanı Rutte ile Vahdettin Köşkü'nde kişisel görüşme gerçekleştirdi.

Mark Rutte ortak basın toplantısında NATO'nun güney kanadının Türkiye'ye ve Türkiye'nin liderliğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hollanda Başbakanı Rutte şunları söyledi: “Türkiye, bunu yaparken Gazze'deki durumun çözümü için çaba harcıyor, aynı zamanda Ukrayna'daki bu korkunç savaşla ilgili de çaba harcıyor. önemli bir rol oynamak.” İfadesini kullandı. (AA)Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Toplu taşımayla ilgili 1 ve 19 Mayıs kararı!Toplu taşımayla ilgili 1 ve 19 Mayıs kararı!
Adana'da yol çöktü!  Kamyon hendeğe gömüldüAdana'da yol çöktü! Kamyon hendeğe gömüldü
Bülent Arınç, Özgür Özel'le anılarını yıllar sonra ilk kez anlattı: Bülent Arınç, Özgür Özel'le anılarını yıllar sonra ilk kez anlattı: “O benim kahramanım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir