Soyer: “Turistleri tüm kalbimizle ağırlayacağız” – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mayıs ayında açılması planlanan Selçuk Bölge Terminali'ni ziyaret etti. Yeni terminalin konforu ve mimarisiyle Selçuk'a yeni bir soluk getireceğini belirten Başkan Soyer, “Tüm gücümüzle turisti Selçuk'ta ağırlayacağız.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Selçuk'a kazandırılan ilçe terminalini ziyaret etti. Mimari tasarımı ve konforuyla göz dolduran terminalde son çalışmaları inceleyen Başkan Tunç Soyer'e, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Murat Aydın ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları eşlik etti. Başkan Soyer'i terminalde gören vatandaşlar alkışlarla teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Selçuk'un turizm pastasından payı artacak”

Selçuk İlçe Terminali'nin mayıs ayında faaliyete geçeceğini belirten Başkan Soyer, şöyle konuştu: “Selçuk, İzmir'in en önemli turizm ilçelerinden biri. Selçuk'un beğenmediği bir fotoğraf vardı. Çok şükür artık istediğimiz kadar turist ağırlayabiliyoruz. Bölgemize ve İzmir halkına hayırlı olsun. “Bu terminalin Selçuk'un turizm pastasından aldığı payı artırarak vatandaşlarımızın gurur duyacağı bir tesis olarak hizmet vermeye devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Sadece terminal değil, aynı zamanda yaşam alanı

İnşaat İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yaklaşık 50 milyon liralık yatırımla hizmete girecek olan ilçe terminali, büyükşehir belediyesine ait 10 bin metrekarelik arsa üzerinde yer alıyor. Terminalde 16 adet minibüs ve 15 adet otobüs peronu bulunmaktadır. Hem yaşam alanı hem de otobüs terminali işletmesi olarak tasarlanan terminal, şehir merkezine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 4.500 metrekarelik bodrum katında terminal alanı içerisinde otopark hizmetleri yer alacak ve şehir merkezinde trafiğin rahatlatılmasına yardımcı olacak. 6.700 metrekare alan üzerine tekerlekli sandalye dostu tasarımla inşa edilen terminalde restoran, oturma ve bekleme alanı, kafe, sağlık alanı, mescit ve emzirme alanı yer alıyor. Selçuk Kalesi'ne bakan terminal, gece aydınlatmasıyla da muhteşem bir mimari örnek oluşturuyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir