Somnia, milyonlarca kullanıcı için tasarlanan meta veri blok zincirini tanıttı

Virtual Society Foundation (VSF), meta veri tabanını milyonlarca kullanıcının tam deneyimlerini destekleyebilecek birleşik bir sanal topluma bağlayacak bir dizi L1 blockchain ve omnichain protokolü olan Project Somnia'yı başlatarak tarih yazdı.

Bugün var olan hiçbir blockchain, sanal bir şirketi yönetmek için gereken hız ve rahatlıkla milyonlarca işlemi desteklememektedir. Metaverse'nin parçalanmış ortamı, kullanıcılar ve yaratıcılar arasındaki işbirliğini zorlaştırır ve ortaya çıkan değer, yaratıcılardan ziyade Metaverse'nin sahiplerine tahakkuk eder.

Improbable tarafından başlatılan bağımsız bir kuruluş olan Virtual Society Foundation tarafından geliştirilen Somnia Blockchain, evm'yi temel alıyor ve meta veri tabanı için optimize ediliyor. İlk prototipler, saniyenin altında bir doğrulukla saniyede 100.000 işlem gerçekleştiriyordu. Somnia, yaratıcıların dünyalar inşa etmek için kullanabileceği bir protokol sağlayarak varlıkların, takasların ve avatarların farklı deneyimler arasında zahmetsizce hareket etmesine olanak tanır. Somnia, MSquared Origin gibi yenilikçi teknolojiler geliştiren Improbable gibi sektör lideri ortakların çalışmalarından ve araştırmalarından ilham alıyor.

Somnia protokolleri, mevcut NFT koleksiyonlarının güncellenmesine ve ağdaki metaveri deneyimleriyle uyumlu, birlikte çalışabilen 3D nesneler olarak oluşturulmasına olanak tanıyarak değerlerini artırır. Somnia'nın protokolleri, toplam TVL'nin büyük bir kısmını blockchain oyun, metaveri ve NFT sektörlerinden elde etme potansiyeline sahip; bu toplam yaklaşık 100 milyar dolardır ve önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesi beklenmektedir.

Somnia'nın kurucusu Paul Thomas şunları söyledi:

“Somnia'nın piyasaya sürülmesi yalnızca meta veri tabanı için ileriye doğru büyük bir adım değil, aynı zamanda blockchain teknolojisi için de ezber bozan bir gelişme. Çoğu blockchain finans için harikadır ve DeFi'de büyük yenilikler gördük, ancak ölçeklenebilirliğin sınırlamaları daha fazlasını engelledi.” lansmandan bu yana sosyal gelişim ve yaratıcı girişimler “Yayınladığımız protokoller aynı zamanda bağlantılı ve şekillendirilebilir bir metaveri vizyonunu da mümkün kılacak ve bunun uzayda yeni topluluk işbirliklerine yol açacağını umuyorum.”

Somnia'nın lansmanı, içerik oluşturucuları içeriği paylaşmaya ve yeniden düzenlemeye teşvik etmek için tasarlanmış bir ağ ile yeni bir yaratıcı ekonomiye öncülük edecek. Avatarları ve eşyaları herhangi bir yerde, herhangi bir blockchain üzerinde satmanıza olanak tanır. Değer ekosistemin tüm katılımcıları arasında paylaşılacak ve herkes söz sahibi olacak. Bu, yeni bir yaratıcı ekonominin gelişebileceği gerçek anlamda sanal bir toplumun başlangıcıdır.

Somnia'nın yeni Betanet protokolü, MSquared'in Origin deneyim motoruna entegre edilecek. Bu sayede 10.000 katılımcıya yönelik müzik, spor ve oyun deneyimlerine yönelik etkinlikler düzenlenebilecek. Somnia'nın Betanet'i, Avaturn ile yapılan işbirliği sayesinde kullanıcıların birlikte çalışabilen avatarlar oluşturmasına ve meta veri tabanında kimliklerini oluşturmalarına olanak tanıyacak. Kullanıcılar yeni avatarlarıyla büyük etkinlikleri ve sürükleyici deneyimleri keşfedebilecek. Improbable ve Msquared, MLB ile resmi bir sanal stadyum oluşturuyor ve İKİ KERE İle Kpop albüm lansmanları gibi metaevrende büyük etkinlikler düzenledi.

Somnia hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir