Samet Akaydın'ın eleştirisine yanıt: 'Çok övdüler ama…' – Son Dakika Spor Haberleri

EURO 2024'te son 16'ya kalan milli futbol takımının tecrübeli savunma oyuncusu Samet Akaydınaçıklamalarda bulundu.

Milliyet'ten Senad Ok'a konuşan Samet, gruptan ilk olarak 6 puanla çıkışlarını değerlendirerek şunları söyledi: “Çok karakterli bir ekibimiz var. Herkes bunu çok istiyordu. Turnuvaya olan güvenimiz her geçen gün artıyor. Dışarıdan bazı haberler duyuyoruz, komik oluyor, gülüyoruz. Burada inanılmaz bir sevgi ve saygı ortamı var. Bu başarının en önemli faktörlerinden biridir. Burada fenerbahçeli, galatasaraylı, beşiktaşlı ya da trabzon taraftarı olmanızın bir önemi yok. Turda birlik ve beraberliğe çok önem verildi” dedi.

“ONUNLA İYİ BİR FUTBOLCU OLDUĞUMU HİSSEDİYORUM”

Samet, Vincenzo Montella'nın kendisi için özel bir antrenör olduğunun altını çizdi.

Montella'nın sistemine alıştığını vurgulayan başarılı futbolcu, şöyle konuştu: “İsteseydim hiçbir riski göze almazdım. Öğretmen beni iyi tanıyor. Öğretmeni de tanıyorum. Öğretmenlik sistemini biliyorum. Koç bana gerçekten kaliteli bir futbolcu olduğumu hissettiriyor. İnsanlar öğretmene bunu neden yapıyorsunuz dediler. Onunla daha iyi oynarsın falan. Onun yanında iyi bir futbolcu olduğumu hissediyorum. Her maç öncesi bana şöyle derdi: 'Yeteneğin ve kaliten var. “Kendinize sınırlar koymayın” diyor. Daha ne isteyebilirim ki? Bana bu kadar güvenen birinin güvenine nasıl ihanet edebilirim? Kesinlikle çıkarmayacağım“dedi.

SAMET AKAYDİN'İN ELEŞTİRİLERE TEPKİSİ

Samet Akaydın, bazen olumsuz imajlara dayalı algıların hedefi olduğunu söyledi.

Milli futbolcu”İyi ya da kötü eleştiriyi kabul etmiyorum. Beni iyi eleştirdiklerinde bunu hissetmiyorum, sadece geçiyorum. Oyunumu oynuyorum ve unutuyorum. Georgia maçından sonra beni çok övdüler ama ben bundan da vazgeçtim. Çünkü bazı şeyler yaşıyorum. Yunanistan'a gittim. Orada 13-14 maç oynadım. Beni izlemeyen insanlar, Yunanistan'daki performansımı maçta yaptığım bir hataya göre değerlendiriyorlar. Aslında bana hiç bakmıyorlar bile. Üst düzeyde 12 maç oynadığımı bilmiyorlar. Birisi bunu paylaşıyor ve yayılıyor. Böylece algı oluşur“dedi.

Aynı sorunu F.Bahçe'de de yaşadığını belirten Samet, şöyle konuştu: “Sezonun ilk yarısında 6 maç oynadım. Beş maçta kazandın. Sadece Trabzonspor maçını kaybettiniz ama bazı izlenimler bırakıyorlar. Onu büyütüyorlar, büyütüyorlar, büyütüyorlar. Ama alıştım, dolayısıyla zihniyetimi güçlendirdim. Bunda bir sorun yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir