Putin gardını aldı! 3. Dünya Savaşı konuşulurken Karadeniz'de gerilim tırmanıyordu: Talimatlar veriliyordu

ABD İHA'larının Karadeniz'de uçuşu Rusya'yı harekete geçirdi. Savunma Bakanlığı'nın açıklamasının ardından NATO ile Rusya arasında çatışma riski ortaya çıktı. Savunma Bakanı Andrey Belousov'un Genelkurmay'a provokasyonlara hızlı tepki verilmesi konusunda tavsiyelerde bulunması talimatını verdiği belirtildi.

BAKAN FİDAN: BAŞINDAN BERİ SÖYLEDİK

Geçtiğimiz günlerde canlı yayına katılan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Üçüncü Dünya Savaşı ihtimaline ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Dünyanın bu tehdidi ciddiye alması gerekiyor. Böyle bir risk var, biz bunu çok hesaplı bir dönemden beri söylüyoruz. sorun.”

MSB: ORDUMUZ HER SENARYOYA HAZIR

Ardından Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Bakan Fidan'ın açıklamalarına atıfta bulunarak, “Üçüncü Dünya Savaşı gibi kasvetli bir tabloyu başta ülkemiz olmak üzere hiç kimse istemez ama ordumuzun hazır olduğunu da belirtmek gerekiyor. her türlü senaryo için”.

RUSYA: “ABD'nin KARADENİZ'DEKİ İHA UÇUŞLARI, NATO İLE RUSYA ARASINDAKİ ÇATIŞMA RİSKİNİ ARTIRIYOR”

Son olarak Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ukrayna ordusuna keşif ve hedef belirleme hizmetleri veren ABD stratejik insansız hava araçlarının (İHA'ların) Karadeniz üzerindeki uçuş yoğunluklarının artırıldığı belirtildi.

Bu durumun ABD ve NATO ülkelerinin Ukrayna'daki çatışmaya daha fazla müdahil olduğunu gösterdiği vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı:

“Bu tür uçuşlar İttifak (NATO) ile Rusya arasında doğrudan çatışma riskini artırarak hava olaylarının olasılığını artırıyor. Bundan NATO ülkeleri sorumlu olacak. Savunma Bakanı Andrey Belousov, Genelkurmay'a provokasyonlara hızlı tepki verilmesi konusunda tavsiyelerde bulunması talimatını verdi “Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Motosikletli Kurye Cinayeti Davasında Mahkemeden Şaşırtıcı 'İndirim' ve 'Beraat' Kararı! Motosikletli Kurye Cinayeti Davasında Mahkemeden Şaşırtıcı 'İndirim' ve 'Beraat' Kararı!
Yer: Elazığ!  Boşanmış kocanın dehşeti: Oğlunun gözü önünde 13 yerinden bıçaklandı... Yer: Elazığ! Boşanmış kocanın dehşeti: Oğlunun gözü önünde 13 yerinden bıçaklandı…
Sosyal hesabından duyurdu!  Oğlu LGS'de Türkiye birincisi olduSosyal hesabından duyurdu! Oğlu LGS'de Türkiye birincisi oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir