Oyuncu Batuhan Karacakaya'nın beraatı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Şişli'de 22 Mart 2023'te eski sevgilisi Ayşe Fatma Aslanpay'e yazdığı notu zorla okutarak video çektiği iddia edilen oyuncu Batuhan Karacakaya hakkında açılan davada karar çıktı.

Tutuksuz sanık Batuhan Karacakaya, İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katılmadı. Duruşmada Karacakaya avukatı tarafından temsil edildi. Duruşmada sanık avukatı, söyleyecek bir şeyi olmadığını söyleyerek müvekkili Karacakaya'nın beraatını istedi.

DELİL EKSİKLİĞİ

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Batuhan Karacakaya'nın “şantaj” suçunu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil elde edilmesinin mümkün olmadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.

NE OLDU?

İstanbul Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müşteki Ayşe Fatma Aslanpay ile şüpheli Batuhan Karacakaya'nın geçmişte romantik bir ilişki yaşadığı, olaydan önceki gün Karacakaya'nın uygulama müzikalinde bir şarkı paylaştığı belirtildi. “Seni bekliyorum gel, özlemedin beni, geri dön diyemedim” diyen Aslanpay, şüphelinin evine gittiği ve onlar oradayken şüphelinin kendisinden mesaj aldığı bildirildi. sahte bir hesap. İddianamede, gelen mesajda şu ifadeler yer alıyor: “Batuhan, bu video sana 15 Şubat'ı hatırlatıyor, artık çok geç, dergiyle paylaşacağım. Bunun üzerine Karacakaya arkadaşını arayıp şöyle dedi: “Ayşe benim videom vardı, vurdum.” Bu kadın, “İtiraf ediyorum, videoda bana şu anda bir hesaptan mesaj geldi” dedi.

Hazırlanan iddianamede, Karacakaya'nın daha sonra Aslanpay'a dönerek “Bu videoyu birine yayın, çaresini bulursun” dediği, Aslanpay'ın evden çıkmak istediği ancak Karacakaya'nın “bana video yapacaksın” diye ısrar ettiği belirtildi. ” diyerek yazdığı notu okumaya zorladı. Acı çektiğini bildirdi.

Aslanpay, söz konusu videoda şunları söyledi: “Ben Ayşe Aslanpay, bugün 16 Şubat, 14 Şubat, erkek arkadaşımla biraz tartıştık, birbirimizi kırıyoruz, biraz makyaj yapıp ona hissetmesi için bir fotoğraf gönderdim. Ertesi gün konuşamadığı için pişmanlık duyduğu için benimle buluşmak istedi.” “Bunun için bana bir video gönderdi, ben de o videoyu arkadaşıma gönderdim. Arkadaşımla kavga ettiğimiz için o videoyu yayabilir diye düşündüm ve böyle bir video çekiyorum. Bu video tamamen makyaj nedeniyle çekilmiştir. Şiddet olmadığından emin olduğu için yüzüme sürdüm.” Şu ifadeleri kullandığının belirtildiği iddianamede, Aslanpay'ın kayıt sırasındaki yüz ifadeleri nedeniyle kendisini kayıt altına almak zorunda kaldığı belirtildi.

Şüphelinin mesajın içeriğiyle ilgili olarak olayla ilgisinin olduğu ve müştekiyi video çekmeye zorladığının belirtildiği iddianamede, şüpheli Batuhan Karacakaya'nın 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. 'şantaj' suçu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir