Öldürülmek yeterli değildi! AKP gençlik kolundan “Ali İsmail Korkmaz”dan çirkin paylaşım – Son Dakika Siyaset Haberleri

CHP'li Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, 2013 Gezi Parkı protestoları sırasında öldürüldü Ali İsmail Korkmazsosyal medya hesapları aracılığıyla “Ali İsmail'in hayalleri, umutları ve adalet arayışı bize her zaman ilham verecektir” açıklamalarıyla anıldı.

Ancak AKP, Dedetaş'ın paylaşımına çirkin bir paylaşımla yanıt verdi. Üsküdar Belediye BaşkanıSöz konusu paylaşım, AKP Üsküdar Gençlik Kolları tarafından “terör” suçlamasıyla hedef alındı.

Dedetaş'ın paylaşımı alıntılandı “Eren Bülbül, Aybüke Usta, Necmettin Yılmaz ve daha nice şehitler uğruna, kör, sağır, dilsizlerin ilhamı Devlete isyan edenlerdendir.” İfadelerin kullanıldığı paylaşımda CHP için “Çünkü bu anlayış partinizin temelidir. “Size yalnızca teröristler ve örgüt üyeleri ilham verebilir.” Bunu söylemekte hiçbir tereddüt yoktu.

İşte o yazı:

ALİ İSMAİL KORKMAZ KİMDİR?

İstanbul'da başlayıp ülke geneline yayılan Gezi Parkı eylemleri sırasında, Eskişehir'deki eyleme katılan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürüldü. 20 saat sonra tedavi altına alınan ve beyin kanaması geçirdiği sanılan Ali İsmail Korkmaz, 38 gün komada kaldıktan sonra 10 Temmuz 2013'te hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir