Oğlunu serviste unutup, aracını otoparka park etti! 3 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği kazayla ilgili karar çıktı!

Olay, 5 Eylül 2022'de Japonya'nın Shizuoka kentinin Makinohara bölgesindeki “Kawasaki Anaokulu”nda meydana geldi. Okul müdürü, sorumlu öğretmen ve otobüs şoförünün tüm öğrencilerin inip inmediğini kontrol etmeden minibüsü okulun garajına park etmesi, bir anaokulu öğrencisinin hayatına mal oldu. Kapıları kapalı minibüste yaklaşık 5 saat geçiren anaokulu öğrencisi Kawamoto, saat 14.05 sıralarında bulundu. Ancak servis aracında gömleksiz ve elinde boş su şişesiyle baygın halde bulunan çocuk kurtarılamadı.

Shizuoka Bölge Mahkemesinde, 3 yaşındaki Kawamoto Çina'nın 2022 yılında anaokulu otobüsünde unutulduğu için sıcaktan öldüğü hükmü verilmiş, konuya ilişkin reddedilen davanın karar duruşması ise 2 yıl sonra yapılmıştı. İddianamede, kaza günü okul servisini kullanan ve tüm öğrencilerin gelip gelmediğini kontrol etmeyerek “mesleki ihmal” nedeniyle bir kişinin ölümüne neden olan eski okul müdürü Masuda Tatsuyoşi'nin 2,5 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi. aşağı.

Duruşmada nihai karar olarak okulun eski müdürü 74 yaşındaki Masuda'ya 16 ay, görevli öğretmen 48 yaşındaki Nishihara'ya ise 1 yıl hapis cezası verildi.

“3 yaş 11 aylıkken geleceğini çaldılar”

Yargıç Kunii Koshi, anaokulu öğrencisi Kawamoto'nun ölümüyle ilgili olaya, “Henüz 3 yaş 11 aylıkken geleceği çalındı, acısı anlatılamaz” diyerek değindi. Kunii, olay meydana geldiğinde anaokulu müdürü olan Masuda'nın öğrenci ölümlerini önlemek için güvenlik yönergeleri oluşturmada başarısız olduğunu söyledi. Hakim Kunii, okulun yetersiz bir güvenlik yönetim sistemine sahip olduğunu, bunun çocukların hayatını riske attığını ve sürücünün ihmalinin doğrudan mağdurun ölümüne yol açtığını söyledi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Polis komplosu soruşturmasına katılan 11 kişi hakkındaki suçlamalar kabul edildiPolis komplosu soruşturmasına katılan 11 kişi hakkındaki suçlamalar kabul edildi
AFAD açıkladı: Akdeniz'de depremAFAD açıkladı: Akdeniz'de deprem
Kadıköy'de şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastıKadıköy'de şiddetli yağış nedeniyle bazı evleri su bastı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir