Maldivler İsraillilerin ülkeye girişini yasaklayacak

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 240 gündür devam ederken, Maldiv hükümeti İsraillilerin ülkeye girişini yasaklama kararı aldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kabine'nin, İsrail pasaportu taşıyanların ülkeye girişini engelleyecek kanunlarda değişiklik yapma ve süreci denetleyecek bir alt komite kurma kararı aldığı belirtildi.

DİPLOMATİK BAĞLAR YOK

Geçtiğimiz yıl Maldivler'i 11 bin civarında İsrailli ziyaret ederken, bu sayı ülkeye giren toplam turist sayısının yüzde 0,6'sını temsil ediyor. Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan Maldivler ile İsrail'in diplomatik ilişkisi bulunmuyor.

Kaynak: İHA
Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Küçükçekmece'de çöken 3 katlı binanın yanındaki bina kontrollü bir şekilde yıkıldı!Küçükçekmece'de çöken 3 katlı binanın yanındaki bina kontrollü bir şekilde yıkıldı!
Maltepe'de intihar!  Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldiMaltepe'de intihar! Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi
Önce iş yerini ateşe verdi, ardından itfaiye ekiplerinin önünü keserek havaya ateş açtı.Önce iş yerini ateşe verdi, ardından itfaiye ekiplerinin önünü keserek havaya ateş açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir