Kurtlar Vadisi'nde İsrail-İran sahnesi yeniden gündeme geldi – Son Dakika Hayat Haberleri

İran tehditlerin ardından müdahale etti. İsrail'e misilleme amaçlı bir saldırı başlattı. İran tarafından İsrail'e karşı 200'den fazla insansız hava aracı ve onlarca füze fırlatıldı.

“Gerçek Söz Operasyonu” Açıklanan saldırının, İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna yönelik saldırısına tepki olarak gerçekleştirildiği açıklandı.

İran'dan fırlatılan insansız hava araçları birkaç saat sonra İsrail semalarına ulaşınca devreye Demir Kubbe girdi. Kudüs ve Tel Aviv gibi kentlerde sirenler çalarken, bölge genelinde patlamalar duyuldu.

İsrail ordusu, İran'a ait füzelerin çoğunun İsrail sınırları dışında etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

DEVRİM MUHAFIZLARINDAN ABD'YE TEHDİT

ABD İsrail'i desteklediğini iddia ederken; İran Devrim Muhafızları, ABD'yi “İsrail'e herhangi bir destek vermemesi veya İran'ın çıkarlarına zarar verecek herhangi bir eylemde bulunmaması” konusunda uyardı.

KURTLAR VADİSİNDEKİ SAHNE DÜZENLİYDİ

Ortadoğu'da İran'ın İHA saldırısıyla gerilim yeniden yükselirken, Kurtlar Vadisi'nde İran ve İsrail'le ilgili bir sahne gündeme geldi.

İKİ ÜLKEDE ÖNEMLİ SONUÇLAR

Söz konusu sahnede; Dizide Polat Alemdar karakteri ve mevkidaşı tarafından iki ülke için yapılan açıklamalar dikkat çekti.

“İSMİ OLMAYAN BİR İŞBİRLİĞİ VAR”

İran ve İsrail ile ilgili sahnede geçen diyalog şöyle:

“Aslında İsrail ile İran arasında bölgede dile getirilmemiş bir işbirliği var. Her ikisi de birbirine karşıtlığıyla varlığını sürdürüyor. İran olmasaydı İran'ın bölgede hiçbir yetkisi olmazdı. İsrail Amerikalıları istediği gibi kullanamazdı. “

“GERİLİM AZALINCA YAPAY KRİZ YARATIYORLAR”

“Gerginliğin azaldığını hissettikleri anda yapay bir kriz yaratıyorlar. İran harekete geçiyor ve karşılığında İsrail de bölgeye mesaj veriyor: 'İran en büyük destekçidir. teröristleri yok etmeliyiz.' Bu arada petrol ve silah lobileri de çok para kazanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir