Kaçak ve sahte ilaç operasyonu: 16 tutuklama – Son Dakika Türkiye Haberleri

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, ilaç sektöründeki dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek ve şüpheli kişileri yakalamak amacıyla 15-25 Nisan tarihleri ​​arasında bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

Teknik ve fiziki takipte polis, 16'sı konut ve 20'si iş yeri olmak üzere toplam 36 adrese operasyon düzenledi. Bu adreslerde, 2015-2017 yılları arasında izinsiz alanlara sahte, kaçak ve yasa dışı uyuşturucu, tıbbi cihaz ve malzeme yerleştirildiği belirlendi. Belirtilen tarihlerde yapılan baskınlarda 16 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyonlarda, piyasa değeri yaklaşık 50 milyon lira olan, soğuk zincire tabi tutulan ve bozulan tıbbi malzemeler, alerji testleri, botoks ilaçları, kanser, şeker hastalığı, enfeksiyon, tansiyon ve enfeksiyon tedavisinde kullanılan dolgu malzemeleri teslim edildi. cinsel hastalıklar. ele geçirildi.

Yakalanan şüpheliler İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü'ne götürülerek ifadeleri alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 16 uyuşturucu tacirinden 7'si adli makamlarca serbest bırakıldı.

Geriye kalan 9 şüphelinin ise tutuklanarak cezaevine gönderildiği açıklandı. Öte yandan operasyonlarda ele geçirilen sahte, bozuk ve kaçak uyuşturucu maddeler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'nde sergilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir