F-16 savaş uçağı Singapur'da düştü! Tüm uçuş eğitimleri durduruldu

Singapur'daki Tengah Hava Üssü'nden eğitim uçuşu için havalanan F-16 savaş uçağı kısa süre sonra düştü. Pilot kazayı uçaktan atlayarak atlattı. Singapur Savunma Bakanlığı, kazanın ardından yaptığı açıklamada, F-16 filosunun eğitimlerinin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

DETAYLI DENETİMLER DEVAM EDECEK

Savunma Bakanlığı, askıya alma kararının bir güvenlik tedbiri olduğunu ve soruşturmalar eğitime devam etmenin güvenli olduğunu ortaya koyana kadar bu kararın yürürlükte kalacağını belirterek, düşen uçağın pilotunun F. -16 uçak ve derinlemesine incelemeler devam etti.
Singapur yaklaşık 30 yıldır ABD yapımı F-16'ları kullanıyor ve savaş uçaklarından biri en son Mayıs 2004'te düşmüştü. 25 yaşındaki pilot, uçağın Amerika eyaletinde bir gece eğitim görevi sırasında düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Arizona'dan. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Boeing uçaklarıyla ilgili itiraf gibi sözler!  İstanbul Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Boeing uçaklarıyla ilgili itiraf gibi sözler! “Ciddi eksiklikler vardı”
yer: adana! yer: adana! “Fotoğrafların bende” diyerek şantaj yaptı: Durumu öğrenen baba çılgına dönünce…
İyice bakmaya çalışırken bu oldu!İyice bakmaya çalışırken bu oldu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir