Dilan Polat ve Engin Polat davasında yeni gelişme! Hazırlanan iddianame iade edildi

Dilan ve Engin Polat ile yakınları hakkında kara para aklama suçundan başlatılan soruşturma geçtiğimiz günlerde sona erdi.

Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 28 şüpheli hakkında 75 sayfalık iddianame hazırlandı. Ancak iddianame, davanın Ağır Ceza Mahkemesi'nde reddedilmesi gerektiği ifadesiyle iade edildi.

ATEŞLEME KANUNU İADE EDİLDİ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın aralarında Dilan Polat, eşi Engin Polat, kardeşleri Can ve Sıla Doğu'nun da bulunduğu 16 şüpheli hakkında yürüttüğü soruşturmanın ardından hazırlanan iddianameyi değerlendiren Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ve dava dosyasının Anadolu Başsavcılığı'na iade edilmesi gerekiyor.

NE OLDU?

1 Kasım 2023'ten itibaren İstanbul merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da bulunduğu 24 şüpheli tutuklandı.

Dylan2

Soruşturma kapsamında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyalleri ve kitaplarına el konulan Polat çiftinin de aralarında bulunduğu şüpheliler hakkında ön soruşturma raporu hazırladı ve raporda 200 milyon liranın ödendiği belirtildi. Tasfiye halindeki 3 şirket tarafından aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura düzenlenerek. Lirada para girişi olduğu tespit edildi.

Şüphelilerden Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu 16 kişi tutuklandı. Hakim 27 şirkete kayyum atanmasına karar verdi.

(AA)

Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Emirgan'daki konağı idamın ardından satışa çıkarıldı!  Tahmini maliyet... Emirgan'daki konağı idamın ardından satışa çıkarıldı! Tahmini maliyet…
Kâr belli oldu!  Duyanlar inanamadıKâr belli oldu! Duyanlar inanamadı
Sarıyer'de lüks arsadaki evinden aldığı kira, duyanları şaşırttı!  Asi ve...Sarıyer'de lüks arsadaki evinden aldığı kira, duyanları şaşırttı! Asi ve…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir