Dev Bitcoin balinası harekete geçti: milyarlarca dolar aktarıyor

“37X” olarak da adlandırılan beşinci en büyük Bitcoin (BTC) adresi, 2019'dan bu yana ilk kez 6 milyar dolar değerindeki BTC'yi üç yeni adrese taşıdı.

Arkham Intelligence tarafından 25 Mart'ta yayınlanan bir X posta ofisine doğru Rapora göre Bitcoin balinası, 6,05 milyar dolar değerindeki 94.500 Bitcoin bakiyesinin neredeyse tamamını 23 Mart'ta aktardı ve ilk adreste yalnızca 1,4 BTC kaldı:

“bc1q8yj'ye 5,03 milyar dolar BTC gönderilirken bc1q6m5 ve bc1q592 adresleri sırasıyla 561,46 milyon dolar ve 488,40 milyon dolar BTC aldı. O zamandan beri bc1q592 bu fonları ikinci anda gönderdi.”

Beşinci en büyük BTC adresinin transferi. Kaynak: Arkham

Hareket, 25 gün içinde blok ihraç ödüllerini yarıya indirecek olan yaklaşan Bitcoin yarılanması nedeniyle Bitcoin'e yönelik kurumsal ilginin arttığı bir dönemde geldi.

Merkezi olmayan borsa D8X'in kurucu ortağı ve UBS'nin eski CEO'su Cointelegraph'a yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyatının yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış olmasına rağmen, Bitcoin ihracındaki azalmanın tarihte ilk kez gelen arzın henüz gerçekleşmediğini söyledi. tamamen fiyatlandırılmıştır.

6 milyar doların üzerindeki transfer, Bitcoin'in 10 gün sonra ilk kez 25 Mart'ta 70.000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşmasından iki gün önce gerçekleşti. Yatırımcılar borsa dışında BTC biriktirmeye devam ederken, Coinbase'deki BTC arzı 18 Mart'ta dokuz yılın en düşük seviyesi olan 344.856 BTC'ye geriledi.

CoinMarketCap'e göre Bitcoin, 00:53 UTC'ye kadar 24 saatte %6,4 artışla 71.222 dolardan işlem gördü.

BTC/USDT, 1 saatlik grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Dijital varlık fonu Ten Squared'in ortağı Christopher Cheung, Cointelegraph'a yazdığı bir araştırma notunda, Bitcoin'in mevcut yükselişinin temel olarak beklentilerin yarıya düşmesi ve ABD'deki on borsada işlem gören fondan (Bitcoin ETF) gelen kurumsal girişlerin artmasından kaynaklandığını söyledi:

“BlackRock ve Fidelity gibi geleneksel finans kurumlarının BTC ürünlerinin piyasaya sürülmesinde yer alması, kripto para birimini alternatif bir varlık sınıfı olarak daha da meşrulaştırıyor ve daha önce kripto para piyasasına girme konusunda isteksiz olan yatırımcılar için “kariyer riskini” azaltıyor.”

Dune'a göre Bitcoin ETF'leri, mevcut BTC arzının %4,17'sini temsil eden toplam 58,3 milyar dolarlık zincir üstü varlığa ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir