Defne belediye başkanı resmi araç uygulamasını kaldırdı ve araçları satışa çıkardı – Son Dakika Türkiye,Siyaset Haberleri

31 Mart yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olarak katılan Halil İbrahim Özgün belediye başkanı seçildi. Depremden zarar gören yaklaşık 150 bin nüfuslu Defne ilçesinin belediye başkanı olmayı başaran Özgün'ün ilk icraatı resmi araçlarını satışa çıkarıp selefinin kullandığı lüks otomobili iade etmek oldu. , büyük depremin ardından zor günler geçiren halkının yanında olduğunu göstermek için. “İsraf yasaktır” düşüncesiyle bu şekilde hareket ettiğini belirten Özgün, görev süresi boyunca şahsi aracını kullanacağını açıklayarak, Defne Belediyesi'nde resmi araç kullanılmayacağını duyurdu.

“BEN DAHİL KİMSE KAÇMAYACAK”

Deprem bölgesinde yaşamanın bilinciyle tasarruf etmeleri gerektiğini düşünerek resmi araçlarını satma kararı aldıklarını belirten Başkan Özgün, şöyle konuştu: “Bu durumda tasarruf yapmamız lazım. Tasarruf etmek ve ahlaki bir çerçeve oluşturmak için arkamda gördüğüm 5 resmi aracı satmaya karar verdik. Ben dahil hiç kimse resmi araca binmeyecek. Belediye başkanı olarak arabamı kullanacağım. Bu fikrimi açıkladıktan sonra bazıları bu araçları satıp yeni ve daha lüks bir araç alacağımı, kesinlikle resmi bir araba almayacağımızı düşünmüş olabilir. “Resmi araçla seyahat etmek mümkün olmayacak” dedi.

“5 ARAÇ SATIYORUZ”

Başkan Özgün, satılan araçların yerine asla yenilerinin alınmayacağını belirterek, şöyle konuştu: “Burada ahlaki bir çerçeve oluşturuyoruz. Satılacak araçların ekonomik değerinin ve geri dönüşünün ötesinde bir ahlaki çerçeve belirliyoruz. İnsanların mütevazı yaşaması ve tasarrufa dikkat etmesi gerekiyor. İsrafın haram olduğunu düşünenlerdeniz. Atık; Ahlaksız ve haram olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda para israf etmeyeceğiz, resmi araçlar açısından tabi ki görevin gerektirdiği kadar kullanabilirsiniz ama burada daha dikkatliyiz çünkü deprem bölgesindeyiz. Bu nedenle görev sürem boyunca kendi aracımı kullanacağım, belediye başkan yardımcılarımız veya herhangi bir birimin personeli resmi araçla seyahat etmeyecek. Burada 5 aracı satıyoruz ve önceki belediye başkanımızın kullandığı yeni lüks kiralık arabayı da iade ettik. Yeni bir araç kiralamayacağım, yeni, daha lüks bir araç da almayacağım. Resmi aracı tamamen ortadan kaldırdık. Bunun bir örnek olmasını istiyorum. Sadece Defne Belediyesi'nin değil, Türkiye'nin her anlamda tasarruf etmesi gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir