CHP'li Günaydın araştırma sonuçlarını paylaştı: “AKP seçmeni CHP'ye oy verdi” – Son Dakika Türkiye, Siyaset Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, sosyal medya hesabından olağanüstü bir paylaşım yaptı.

Seçimlerde oy kullanmayan vatandaşlarla ilgili araştırma sonuçlarını ve sokak röportajının videosunu da paylaşan Günaydın, şu açıklamalarda bulundu:

“Seçimlerden sonra bir efsane yaratıldı: 'AKP seçmeni sandık başına partisini cezalandırmak için gitmedi, bu geçici bir durum'. Mesajıma eklediğim araştırma ve video bunun aksini ortaya koyuyor; 1- Sandığa gitmeyen CHP seçmeni AKP seçmeninden 10 puan fazla. 2- AKP seçmeni 20 yıldır hayatta olduklarının farkına vararak CHP'ye (ya da diğer muhalefet partilerine) oy verdi. AKP'nin yanı sıra AKP'nin değirmenine ekmek getiren veya getireceğine inanılan partiler de önemli oy kayıpları yaşadı. Araştırma şüphesiz verileri ortaya koysa da video subjektif bir görüşü yansıtıyor. Ancak seçim kampanyası sırasında videodakine benzer tepkileri sokaklarda sık sık görmemiz, AKP tabanının 20 yıldır süren adaletsizliğe ve ekonomik baskılara tepki göstererek partiden topluca koptuğunu gösteriyor. yıllar. yıllar; Üstelik bu tepkinin belirtildiği gibi sadece partiye değil Erdoğan'a da yönelik olduğu ortaya çıkıyor. AKP cumhurbaşkanının geleceğe yönelik vaatlerinin hiçbir etkisi yok ve inandırıcı değil. Vatandaşlar kojenerasyonda bir çıkış yolu görmeyi umuyorlar.

10 ay önce neredeyse umutlarımızı yıkan seçimlerin ardından ülkede yaşama sevincini yeniden hatırlatan 31 Mart 2024, sorumluluğumuzu daha da artırdı. Kimse 1989-1994 sendromuna kapılmasın. 2019 yılında CHP ailesine katılan ve devam eden belediyelerimiz, pandemi ve ekonomik kriz dönemini büyük bir başarıyla yöneterek vatandaşlarla güçlü bir dayanışma kurdu. Hatta 2024 yılında kervana katılacak Belediyelerimiz de aynı koordineli faaliyeti gösterecek. “Yüz Yıl Çınar, Tüzük değişikliği sonrası ülkenin sorunlarını çözecek kadrosu ve programıyla, sorumluluk ve görev bilinciyle ülkemizin ve halkımızın geleceğini aydınlatacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir