'Ben Türk'üm, bana hiçbir şey yapamazsın!'Basketbol

Türk teknik direktör Ergin Ataman yönetimindeki Yunan takımı Panathinaikos AKTOR, THY Avrupa Ligi play-off serisi ikinci maçında İsrail temsilcisi Maccabi Playtika'yı evinde 95-79 mağlup etti.

OAKA Altion'da oynanan karşılaşmanın ilk periyodu Maccabi Playtika tarafından 28-20 önde tamamlandı. Panathinaikos ikinci çeyrekte toparlandı ve soyunma odasına 51-39 önde gitti.

Üçüncü çeyreği 71-60 önde tamamlayan Yunan temsilcisi karşılaşmayı 95-79 kazandı. Panathinaikoslu Kostas Sloukas, 29 puanla THY Avrupa Ligi kariyerinin rekorunu kırdı.

Bu sonuçla Panathinaikos AKTOR seride 1-1 berabere kaldı. Üç galibiyet alan takımın Final Four'a yükseleceği serinin üçüncü maçı, 30 Nisan Salı günü İsrail temsilcisi ekibinin ev sahipliğinde Belgrad'da oynanacak.

MAÇ SONRASINDA ERGİN ATAMAN'A SKANDAL TEHDİT

THY Avrupa Ligi basketbol play-off çeyrek finalinde İsrail temsilcisi Maccabi Playtika'yı 95-79 mağlup eden Yunan takımı Panathinaikos AKTOR'un Türk teknik direktörü Ergin Ataman, rakip takımın teknik ekibinden tehdit içerikli sözlere maruz kaldığını söyledi. .

2

“TÜRK'üm, bana hiçbir şey yapamazsınız”

OAKA Altion'da oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahada ve soyunma odası koridorlarında gerginlik sürerken konuşan Ergin Ataman, şunları söyledi: “Maccabi antrenörlerinden biri, 'İsrail'de buluşacağız. “Siyonistlerin size neler yapacağını göreceksiniz” dedi. Ben Ergin Ataman'ım. Panathinaikos'un antrenörüyüm. Türk milli takımının teknik direktörüyüm. Ben bir Türk vatandaşıyım. “Bana hiçbir şey yapamazsın” dedi.

ERGİN ATAMAN VE PANATHINAİKOS'A EUROLEAGUE DİSİPLİN SORUŞTURMASI

Bu açıklamaların ardından EuroLeague yönetimi, hakemleri eleştiren Ergin Ataman ve Panathinaikos hakkında disiplin soruşturması başlattı. Açık soruşturmaya ilişkin EuroLeague açıklaması:

1

“Euroleague Basketbol, ​​23 Nisan 2024'te Atina'da oynanan Turkish Airlines EuroLeague play-off ilk maçının ardından yaşanan olayları ve Panathinaikos antrenörü Ergin Ataman ve kulübün yaptığı açıklamaları hayal kırıklığıyla takip etti. Bu olaylar ve açıklamalar; Euroleague Basketbol 15 Nisan 2024 tarihli karar, EuroLeague Antrenörler Kurulu, EuroLeague Oyuncular Birliği ve Euroleague Basketbol Hakemleri Birliği tarafından yapılan açıklamalara tamamen aykırı olup, üye kulüpleri, antrenörleri, oyuncuları ve üyeleri temsil eden bu dört kuruluşla gereksiz ve asılsız çatışmalar yaratmaktadır. Hakemler, Teknik Direktör Ataman'ın yaptığı açıklamaların kasıtlı, yanıltıcı ve asılsız olmasını engellemeye çalışıyor.

Bazı anları seçen bu açıklamalar, maçın gerçeklikle bağdaşmayan bir analizini sunuyor; Hakemlerin çalışmalarını ve dürüstlüklerini sorgulamayı amaçlıyor ve hem hakemler hem de lig organizasyonu üzerinde baskı oluşturuyor. Bu çabaların hiçbiri amacına ulaşamayacaktır. Ne yazık ki bu açıklamalar, Euroleague Basketbol hakemlerine, Teknik Direktör Ataman'a, kulübüne ve ligdeki her kulüp ve antrenöre her zaman açık olan mevcut resmi kanallarda yayınlanmadı. Bu tür davranışlar Euroleague Basketball tarafından hoş görülmeyecektir. 24 Nisan 2024 Çarşamba günü zorunlu olarak basına açık olan antrenman sırasında hem bu açıklamalardan hem de Sayın Ataman'ın basın mensuplarının görevlerini yapmalarını engellemesinden dolayı disiplin soruşturması başlatıldı.

4

'SİZİ BU TÜR AÇIKLAMA VE DAVRANIŞLARDAN KAÇINMANIZA DAVET EDİYORUZ'

Euroleague Basketball'un Panathinaikos'un organizasyonuna, topluluğuna ve mirasına saygısı tartışılmaz ve ligdeki diğer tüm kulüplere eşit saygı gösteriliyor. EuroLeague Playoffları'nda kulüpler arasında oynanan ilk maçın ardından yaşananlar; Bu durum, birlikte yürüttükleri organizasyonla ve şampiyonada vurgulamak istedikleri değerlerle çelişiyor. Euroleague Basketball, Koç Ataman, Panathinaikos ve diğer tüm kulüp ve kişilere bundan sonraki maçlarında bu tür açıklama ve davranışlardan kaçınmalarını emreder; “Bu bizi, maçlar sırasında olumlu bir atmosfer yaratarak ve sahadaki inanılmaz çabayı ve rekabeti kutlayarak EuroLeague'in temsil ettiği değerleri vurgulamaya davet ediyor.”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Büyükekşi ilk kez duyurdu!  Ali Koç, Bakan Bak'a ne dedi?  Büyükekşi ilk kez duyurdu! Ali Koç, Bakan Bak'a ne dedi? “Aday olacak mısın?” Soruyu da yanıtladı
Galatasaray maçı öncesi Adanaspor'dan kötü haber!  2 isim oynayamayacakGalatasaray maçı öncesi Adanaspor'dan kötü haber! 2 isim oynayamayacak
İşte haberi böyle duyurdular!  Musler...İşte haberi böyle duyurdular! Musler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir