Avrupa'daki Amerikan üslerinde alarm seviyesi artırıldı – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), konuyla ilgili AA'ya yazılı açıklama gönderdi.

Açıklamada, ABD Avrupa Komutanlığının (USEUCOM) yurtdışındaki ABD askeri topluluğunun güvenliğini etkileyen çeşitli faktörleri sürekli olarak değerlendirdiği ve bu çabanın bir parçası olarak askeri üyelerin güvenliğini sağlamak için sıklıkla ek önlemler alındığı belirtiliyor.

“Operasyonel güvenlik nedeniyle belirli önlemler almayacağız ancak temkinli olmaya devam edeceğiz.” Açıklamada, USEUCOM'un Avrupalı ​​saha personeline, şüpheli etkinlikleri bildirmek, Dışişleri Bakanlığı'nın seyahat tavsiyelerini takip etmek ve ihtiyatlı kişisel risk azaltma önlemlerini uygulamak da dahil olmak üzere her zaman tetikte ve tetikte kalmasını tavsiye ettiği belirtildi.

Açıklamada, USEUCOM'un ev sahibi ülkeler, müttefikler ve ortaklarla istişarede bulunarak personelinin bilgilendirilmesini ve bireylerin, ailelerinin ve sevdiklerinin güvenliğini sağlamak için güvenlik ortamını sürekli izlediği belirtiliyor.

Sosyal medyaya yansıyan bilgilerde, Bulgaristan, İtalya, Romanya ve Almanya'daki ABD askeri üslerinin “Kuvvet Koruma Durumu 'Charlie' olarak bilinen yüksek alarma geçirildiği” paylaşılırken, bunun en ciddi tehdit olduğu belirtildi. son 10 yılın seviyesinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir