Asgari ücrette yeni gelişme: Bu kez konfederasyonlar iş başında! – Güncel ekonomi haberleri

Özgür Özel, Hak-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki heyetle CHP genel merkezinde bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından Mahmut Arslan bir açıklama yaptı.

Arslan, yerel seçimlerdeki başarılarından dolayı kendilerini tebrik etmek için CHP'yi ziyaret ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Belediyelerimizdeki mevcut sorunları doğrudan kendileriyle paylaştık ve gelecekte bu sorun üzerinde nasıl çalışmamız gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Sayın Cumhurbaşkanımız, taleplerimizi kendilerine ilettik ve mevcut sorunlarımızı paylaştık. Bu diyaloğun bundan sonra da devam etmesi, Türkiye'nin sorunlarının çözülmesi yönünde genel bir kanaatimiz var. Bu çözüm konusunda tarafların görüş ve görüşleri önemlidir. Bizler CHP'nin hem Meclis'te hem de kamu emekçileri hareketinde daha fazla destek ve katkıya ihtiyaç duyduğunu dile getirdik. güvenceler aldılar. Umarım bundan sonra da bu görüşmeler devam eder ve bunun Türkiye'nin demokratik süreçlerini daha da güçlendirmek, demokrasimizi güçlendirmek ve ülkemize diyalog ortamı yaratmak adına önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Çalışanlarımız ve çalışma hayatımız” dedi.

“BİRLİKTE ÇÖZÜM SUNUYORUZ”

Mahmut Arslan, temmuz ayında asgari ücrete geçici zam yapılması yönündeki taleplere ilişkin soru üzerine HAK-İŞ, TÜRK-İŞ ve DİSK'in bir haftadır birlikte çalıştıklarını belirterek, “Bir haftadır 3 konfederasyonla çalışıyoruz. Yarın ortak metin hazırladık, TÜRK-İŞ'' Bu açıklamaları yaparsak arkadaşlarımıza haksızlık etmiş olmayız. Yarın hep birlikte bir açıklama yapacağız. Taleplerimizi, yaşadığımız sorunları sunacağız. ve bunların çözümleri. Umarım yarın bunu başarabiliriz.”

“ÇALIŞMA HAYATINDA BİRÇOK SORUN VAR”

Konfederasyonlar toplantısının enflasyonla ilgili olup olmadığı yönündeki soruya Arslan, şöyle yanıt verdi: “Konferans toplantısı sadece enflasyonla ilgili değil, çalışma hayatının birçok sorunu var. Bütün bu sorunlarla ilgili ortak çalışma başlattık. Üç konfederasyon geldi” Önce teknik düzeyde, sonra teknik düzeyde çalışmalarımızı birlikte yapmak için.” “Yarın tespitlerimizi, taleplerimizi, varsa eleştirilerimizi umarım başkanlar düzeyinde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir