“Alkol yok baba” dedi: 2.37 promil alkol olduğu ve ehliyetinin olmadığı öğrenildi! – Türkiye'den son dakika haberleri

Cumhuriyet Mahallesi TOKİ Caddesi üzerinde çalışma yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, TOKİ'den şehir merkezine doğru seyreden 51 KL 884 plakalı otomobili durdurdu.

Polis ekipleri, tedirgin davranış ve hareketlerinden şüphelenen sürücü FM'yi (30) alkol açısından muayene ederken, sürücünün 2.37 promil alkollü olduğunu ve ehliyetinin olmadığını belirledi.

Alkol testinin ardından basın mensupları “Neden alkollü araba sürüyorsun?” soruya “Alkol yok baba.” FM'e yanıt verirken bu sefer BAC'sinin 2,37 promil olduğu kendisine hatırlatıldı. “1 bira içtim kardeşim.” dedi.

“HEM ALKOLLÜ HEM RUHSATSIZDI”

Sonraki “Özür dilerim” Sürücü bu kez ailesiyle sorun yaşadığını söyleyerek polis ekiplerinden aracın bağlanmamasını istedi.

Tüm özür dilemesine rağmen cezadan kurtulamayan sürücüye ehliyetsiz araç kullanmaktan 12 bin 977 TL, alkollü araç kullanmaktan ise 6 bin 439 TL para cezası verilirken, ehliyet sahibine ise 12 bin 977 TL para cezası verildi. Ehliyetsiz ve alkollü bir kişiye araç teslimi nedeniyle toplam 32 bin 393 TL kesinti yapıldı.

Sürücü sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Araç ruhsat sahibine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir