Acun Ilıcalı'dan flaş sözler: 'Aziz Yıldırım'ın Mourinho olayı tam bir yalan!' – En güncel spor haberleri

Fenerbahçe'de Ali Koç'un yeni yönetim listesinde yer alan Acun Ilıcalı, TV 100'de yayınlanan Az Önce Konuşuldu programında açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı'nın açıklamaları şöyle:

“Yönetime gelmemin en büyük nedeni şartların değişmesidir. Benim F.Bahçe sevgim 7-8 yaşımdan beri devam ediyor. Maçlara hep taraftar olarak giderdim. Ali Koç dedi ki: bana gel. Benim işlerim iyi giderken, Sayın Cumhurbaşkanımız bana bu teklifi yapınca kabul ettim.”

“HİÇ BÖYLE BİR TAKIM GÖRMEDİM”

“Görünüşe göre ben, Jose Mourinho, Mario Branco, Ahmet Ketenci ve Ali Koç, eğer seçimleri kazanırsak hep birlikte futbol departmanına destek vereceğiz. Mario Branco ile 15 gündür aralıksız çalışıyoruz. Jose Mourinho'nun gelişiyle birlikte futbol departmanına destek vereceğiz. Futboldan bu kadar anlayan bir takım daha görmedim.”

“MOURINHO'NUN FİKİRİ BRANCO'DAN GELDİ”

“Mourinho'nun fikri Branco'dan geldi. Yaklaşık 2 ay önce bu fikri Ali Koç'la paylaştı. İlk temas Ali Koç'un bilgisi dahilinde Mario Branco oldu. Futbolda bunu anladım, herkes konuşur, biri gider alır, kelimenin tam anlamıyla bunu yaptık.” “

“MOURINHO ÇOK MÜKEMMELDİ”

“Mourinho gibi isimler güven ister. Burada en önemli etken, Fenerbahce ismine duyulan güven ve Ali Koç ismine duyulan güvendir. Ali Koç'un F.Bahçe'nin başkanı olması bu işlerde çok önemli bir etken. Mourinho ile tanıştığımda gelmeye çok istekli görünüyordu.”

“AZİZ YILDIRIM'DAN YÜKSEK BİR TEKLİF ALDI”

“Mourinho ile görüşmeye gittiğimde, kendisi de F.Bahçe'nin rakiplerinden Partizan'ı araştırmaya ve analiz etmeye başladığını söyledi. Toplantıya gittiğimizde ise Aziz Yıldırım'dan yüksek bir teklif aldığını ancak bunu yapmayacağını söyledi. pazarlık kozu olarak kullanılıyor.”

“HOCAMIZ TANYORDU”

“İlk görüşme Mario Branco'ylaydı. Branco'yla görüşmenin ardından Aziz Yıldırım gidip kazanmak için sert bir teklifte bulundu. Anlaşmaya hazır bir adamımız vardı. Fenerbahce taraftarı şunu anlamalı ki, Fenerbahce Global bir isim. Teknik direktör, F.Bahçe'nin kim olduğunu biliyordu.”

BENZEMA'NIN AÇIKLAMASI

“Ali Koç, sözleşme imzalanmadan oyuncularla konuşmuyor. Şu anda dünya yıldızlarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Teknik direktörümüz onay verirse bu transferleri tamamlamak için harekete geçeceğiz. Karim Benzema transfer listemizde yok. İlgilenmiyoruz.” Sosyal medyada dolaşan isimlerden ama hayranlarımız için emin olun, büyük isimlerle tanışacağımızı düşünüyorum. Başkanımızın aklında çok farklı bir şey olduğunu söyleyebilirim. Yeni bir F.Bahçe var.”

“AVRUPA'DA BAŞARI İSTİYORUZ”

“Mourinho, Galatasaray maçını izledi ve bize bu takımın iyi olduğunu söyledi. Bu oyuncuların ortaya çıkacağı noktanın farklı olduğunu ancak transfer istediğini açıkça söyledi. Jose Mourinho'nun hedefi Süper Lig'den ziyade Avrupa'da başarılı olmak” “

“DOĞRU BİR SEZON DEĞİLDİ”

Bu takım sadece bir kez mağlup oldu. En pahalı kadroya sahibiz. En pahalı takımı kurarsanız puanlar gelecektir, bu basit bir matematiktir. F.Bahçe'nin şampiyon olamamasının en büyük nedeni adaletsiz bir sezondu.

Yemin ederim bu konuda etkim olmasaydı sorumluluk almazdım. Gelecek sezonun adil bir şampiyona olacağını size garanti ediyorum. “Söz veriyorum bunu düzelteceğim.”

“BU DURUM ÇOK ÜZÜCÜ”

“Çok üzücü! Aziz Yıldırım gerçekten de F.Bahçe'nin başkanı olmayı istiyordu. Seçimlerde mağlup oldu, o yüzden içeride bir şeyler hissedebilir. Ancak bir F.Bahçe taraftarının başkan olması için aşağılanması bana çok üzücü geliyor. F.Bahçe'nin sorunu iç bunlardır. Çünkü suçlama çok kötü, 35 yıl öncesinin meselesinden bir yere varılmaya çalışılırsa cevap vermek zorundayım, 35 yıl önce Aziz Yıldırım'ın başkanlığını yaptığım dönemde tanıştığımızı anlattım. Sezon boyunca programımda amacım Fenerbahçe'ye yardım etmekti. Aziz Yıldırım'ı sevdim, bu renklere aşığım Koç başkan oldu, bizi aradı ve üç günde 20 milyon euro topladık. Amacım F.Bahçe'ye yardım etmek. Neden bana iftira atıyorsun? Senin karalamalarınla ​​bana hiçbir şey olmayacak.”

“AZİZ YILDIRIM YALAN SÖYLÜYOR”

“Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho ile yaşadığı olay tam bir yalan! Üç gün görüşemediler, iletişime geçemediler! Mourinho bizimle görüştükten sonra telefonunu değiştirdi! Anlaşma sağlanamadı! Londra'da Mourinho Ali Koç'a ve projelere baktı… Adam kabul etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir