24 yıl sonra ilk! ABD'den Putin'in Kuzey Kore ziyaretine ilişkin açıklama: “Endişeliyiz”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 yıl aradan sonra ilk kez Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'ı ziyaret etti. Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile geçtiğimiz Eylül ayında Rusya'nın Vladivostok kentinde bir araya gelen Putin, bu görüşme sırasında Kim Jong Un'un davetini kabul etti.

ABD AÇIKLAMASI: 'ENDİŞELİYİZ'

ABD'den Putin'in ziyaretine ilişkin yeni bir açıklama geldi. ABD, Rusya ile Kuzey Kore arasındaki ilişkilerin son zamanlarda “derinleşmesinden” endişe duyduğunu söyledi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik İletişim Danışmanı John Kirby, günlük basın toplantısında soruları yanıtladı. Kirby, Putin'in 18 ve 19 Haziran tarihlerinde Kuzey Kore'ye yapacağı ziyaretle ilgili soruya şu yanıtı verdi: “Bu geziden endişe duymuyoruz. Endişemiz iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleşmesidir.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şiddet, cinsel istismar, hakaret... Balkondan eve girip kadına kabus yaşattı!  Mahkeme karar verdiŞiddet, cinsel istismar, hakaret… Balkondan eve girip kadına kabus yaşattı! Mahkeme karar verdi
LGBTİ+ film ve dizilerinin toplanmasına RTÜK Başkanı Şahin'den tepki geldi: Gözümüz üzerinde olacakLGBTİ+ film ve dizilerinin toplanmasına RTÜK Başkanı Şahin'den tepki geldi: Gözümüz üzerinde olacak
Elmas teması için harekete geçildi!Elmas teması için harekete geçildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir