Ve beklediği şey gerçekleşti! İsrail Lübnan'a ardı ardına saldırılarla müdahale etti

7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne saldırılarını sürdüren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullah'ıyla savaşıyor. İsrail ile Lübnan arasında “Mavi Hat” olarak adlandırılan sınır hattında son haftalarda gerginlik arttı.

LÜBNAN'A SALDIRI PLANI ONAYLANDI

İsrail ordusu 18 Haziran'da Lübnan'a olası bir saldırı için “operasyonel plan”ı onayladığını duyurdu.

“GEREKLİ KARARLARI EN KISA ZAMANDA VERECEĞİZ”

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, 21 Haziran'da yaptığı açıklamada, Hizbullah'ın İsrail topraklarına ve vatandaşlarına yönelik saldırılarına izin verilemeyeceğini, gerekli kararları yakın zamanda alacaklarını söyledi.

LÜBNAN'A SALDIRI

Bu gelişmelerin ardından İsrail ordusunun akşam saatlerinde Güney Lübnan'ın Nabatiye vilayetine bağlı Hiam kentini bombaladığı bildirildi.

Ayrıca görgü tanıklarından alınan bilgiye göre İsrail savaş uçaklarının Bint Jubeil ilçesine bağlı Hadasa kasabasına hava saldırısı düzenlediği iddia edildi. Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bağcılar'da suç örgütüne operasyon!  Müvekkilini görmeye gelen avukatın polise küfretmesi üzerine kavga çıktı.Bağcılar'da suç örgütüne operasyon! Müvekkilini görmeye gelen avukat polise küfredince kavga çıktı.
Selçuk'tan kalkan uçağın motoru havada durdu!  Pilotun soğukkanlılığı faciayı önlediSelçuk'tan kalkan uçağın motoru havada durdu! Pilotun soğukkanlılığı faciayı önledi
Ramin Saeidi ve Fahrettin Gökberk Akbulut tutuklandıRamin Saeidi ve Fahrettin Gökberk Akbulut tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir