Sarı kantaron nedir, ne anlama gelir? Sarı kantaron çayının faydaları nelerdir ve nasıl hazırlanır?

genişletmek

St. John's wort nedir ve ne anlama gelir?

Kılıç otu, Maya otu ve Koyun Otu olarak da bilinen St. John's wort, St. John's wort familyasına ait bir bitki türüdür. Esasen dünyanın birçok yerinde bulunan bir bitkidir.

Sarı kantaron çayının faydaları nelerdir?

Ruh halinize iyi gelir

Sarı kantaron çayı uzun yıllardır ruhsal ve psikolojik sorunlara çözüm olarak antidepresan olarak kullanılmaktadır. Sinirleri yatıştırır ve depresyona iyi gelir. Olaylara daha olumlu bir bakış açısıyla bakmanıza ve hemen sinirlenmemenize yardımcı olur.

Strese iyi gelir

Günümüzde en sık yaşadığımız sorunlardan biri olan stresin hafifletilmesine yardımcı olur. Ayrıca kaygı ve uykusuzluk gibi strese bağlı sorunları da giderir.

Cilde iyi gelir

St. John's wort çayı hücresel yenileyici özelliklere sahiptir. Bu sayede ciltte oluşan yara, yanık veya sivilcelerin giderilmesinde büyük faydalar sunar. Aynı zamanda sivilce oluşumunu da engeller.

Antiinflamatuardır

Antiseptik özelliği sayesinde vücudu mikrop ve bakterilerden korur. Vücuttaki iltihapların daha hızlı yok edilmesini sağlar.

Sarı kantaron çayı nasıl hazırlanır?

1 bardak kaynamış suya 2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron ekleyin ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Sıcak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz. Biraz tatlandırmak için limon veya bal ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir