“MEB kitap gelirine güveniyor” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü (MEB), ders kitaplarının geri dönüşümüne ilişkin il milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdi.

Yayınlanma: 07.07.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gönderilen yazıda, ders kitaplarının il ve ilçelerde belirlenen yerlerde toplanması, toplanan kitapların ağırlığı ve miktarına ilişkin bilgilerin 14 Temmuz'a kadar yönetime iletilmesi talep edildi. Geri dönüştürülecek kitapların satışına ilişkin duyurunun daha sonra yapılacağını lütfen unutmayın. Bu gelişme okul yöneticileri ve okul aile birliklerinin tepkisiyle karşılandı.

SATIŞ GELİRLERİ NE OLACAK?

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ise şunları söyledi: “Kitapların kim tarafından basıldığı zaten şüpheli. Artık toplanıp kime satılacağı şüpheli. Bakanlık, eski kitapların satışı yoluyla kaynak tahsis edecek. “Bakanlık bunu neden yaptığını ve okullara kaynak yetersiz olduğunda gelirin nereye aktarılacağını açıklamalı” dedi. No'lu şubenin yönetimi. Eğitim-İş Kocaeli'nden 2 kişi söz konusu olaya ilişkin şu yorumu yaptı: “Bakanlık gözünü okul gelirlerine dikti.” Bölüm başkanı Bülent Metin şunları söyledi: “Bakanlık sattığı kitaplardan elde edeceği geliri nasıl kullanacağını açıklamadı. “Bu gelirler okullara mı dağıtılacak yoksa bakanlık tarafından mı değerlendirilecek?” dedi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir