Dizi setine silahlı saldırı yaşandı… Dizi ekibi ile yayla yönetimi çatıştı! Dalton'un detayları dikkat çekti

Blutv'de yayınlanan Kıyma dizisinin 4. sezonunun çekildiği yaylaya önceki gün silahlı saldırı gerçekleştirilirken, fenomen dizi Zero'nun devamı olarak çekilen projenin Cengo'su Cengizhan Yurdutek'e de silahlı saldırı düzenlendi. Bir, kulağını sıyıran bir kurşun yüzünden neredeyse ölüyordu.

Olayın ardından dizi ekibi saldırının kendilerine değil yaylaya yönelik olduğunu televizyon platformuna bildirirken, şirketin Kartal'daki BE Film Prodüksiyon Plato Stüdyosu'ndan yazılı açıklama geldi.

Platon yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“18.06.2024 günü öğleden sonra iş yerimizin dış kapısından gerçekleşen silahlı saldırıdan dolayı üzgün olduğumuzu belirtiriz ancak ne firma çalışanlarının ne de saldırı için orada bulunan Kıyma serisi ekip çalışanlarının yaralanmamış olmasını üzüntüyle karşılıyoruz. Kıyma dizisinin yaralı oyuncusuna da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Hepimizi derinden üzen bu olayın yargıya intikal etmiş olup, soruşturma ve yargı süreci aşamaları tamamlanıp karar kesinleşene kadar herhangi bir açıklama yapılmasının yargılama güvenliği açısından doğru olmadığının bilincindeyiz. son cümle olarak. Saldırganların yargılandığı davanın sonucu. Ancak şunu söyleyebiliriz: Bu saldırı firmamıza yönelik değildir. Olayın, yaylamızın ana kapısı önünde duran Kıyma dizi ekibine dışarıdan saldırı olduğu anlaşılıyor.

seri seti 2

BE Film Prodüksiyon Plato Studio, film ve televizyon sektörünün büyük ve saygın bir şirketi olarak daha önce böyle bir olaya maruz kalmamıştı. Oyuncularından set çalışanlarına kadar sektörün tüm üyelerinin bildiği gibi firmamız tüm ekiplerin huzur ve güven içerisinde çalıştığı ve son derece profesyonel hizmet aldığı bir platformdur. Ne şirket yetkilileri ne de hiçbir çalışanımız daha önce herhangi bir tehdit almamış, en ufak bir saldırı girişimine de maruz kalmamıştır.

Güvenlik önlemlerinin titizlikle korunduğu iş yerlerimizde bundan sonra daha dikkatli olacağımızı, ülkemiz atıcılık ekiplerinin ve tüm dünya ülkelerinin atışlarının devam etmesi için gereken her şeyin yapılacağını kamuoyuna bu vesileyle duyuruyoruz. tam profesyonellik ile huzur ve güven içinde çalışmak. Şirketimiz, sinema ve televizyon sektörünün lider firması olarak, ülkemizi tüm dünyada temsil etmeye, istihdam ve katma değer yaratarak ülke ekonomisine yüksek değer katmaya ve hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam edecektir. 20.06.2024 tarihinde kamuoyuna saygıyla duyururuz…”

SERİ 3

İNTİKAM VE TEHDİT MESAJLARI

Halk TV'de yer alan habere göre; Olayın ardından Dalton çetesine ait bazı sosyal medya hesapları, silah kullanılarak tehdit mesajları ve oyuncu Cengizhan Yurdutek ve Burak Akyüz'ün fotoğraflarını paylaştı. Geçtiğimiz yıl ağustos ayında Cengizhan Yurdutek ve Burak Akyüz'e yakın olduğu bilinen Halil Ay, Fransa'da Daltonlar tarafından öldürülmüştü. Dünkü saldırının arkasında iki suç örgütü arasındaki husumetin olabileceği söyleniyor.

DALTON'UN DETAYLARA ÇEKİCİ DİKKATİ

Saldırının ardından sosyal medya platformlarında “Dalton Çetesi” adını kullanan paylaşımlar bu ihtimali güçlendirdi. Ekibin nerede ve ne zaman hazır olacağını bilen bir grup arkadaşın gerçekleştirdiği saldırı, planlı ve hedefe yönelik bir tutumu temsil ediyordu. İsimsiz hesaplardan gelen bu paylaşımlar hedefin sadece Cengizhan Yurdutek değil, bir başka oyuncu Burak Akyüz olduğunu gösteriyor. Bir kişiyi 5 el ateş ederek yaralayan, biri silahlı iki saldırgan yakalandı.

ekran penceresi

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Havuz pozları büyük bir olay haline geldi!  Havuz pozları büyük bir olay haline geldi! “Fedon'a bir rakip mi gelecek?”
Yarışırken aşkını ilan etti!  Gizli görüntüler ortaya çıktıYarışırken aşkını ilan etti! Gizli görüntüler ortaya çıktı
Lüks tekneleriyle tatilde!  Fit hali dikkat çekti  Lüks tekneleriyle tatilde! Fit hali dikkat çekti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir