Birçok Balkan ülkesi elektriksiz kaldı! Hayat durdu… Daha önce böylesi görülmemişti, herkesi birbiri ardına vurdu.

Balkanlarda yaşanan elektrik kesintisi hayatı durma noktasına getirdi. Bölge ülkeleri yetkililerinin açıklamalarına göre, Bosna Hersek ve Karadağ'da elektrik dağıtım sistemi arıza nedeniyle neredeyse tamamen hizmet dışı kaldı. Karadağ Enerji ve Madencilik Bakanı Sasa Mujovic basına yaptığı açıklamada, elektrik sistemindeki arızanın sebebinin yüksek hava sıcaklığı nedeniyle artan elektrik tüketimi nedeniyle aşırı yüklenme olduğunu söyledi. Karadağ Elektrik Dağıtım Sistemi (CEDIS) tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Şebeke kesintileri nedeniyle Karadağ'ın neredeyse tamamı elektriksiz kaldı.”

TRAFİK IŞIKLARI HİZMET DIŞI

Bosna Hersek'te ulusal kesinti nedeniyle trafik ışıkları devre dışı kalırken, birçok şirket faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Başkent Saraybosna'da tramvay ve troleybüs seferleri durduruldu.

Bosna-Hersek'teki yetkililer, bölgeyi etkileyen elektrik kesintisinin Karadağ'ın elektrik şebekesindeki bir sorundan kaynaklandığını söyledi. Bosna Hersek'in kamu elektrik hizmet sağlayıcısı Elektroprivreda tarafından yayınlanan açıklamada, elektrik kesintisinin nedeninin bölgedeki iletim hattı arızası olduğu ve bu arızanın Bosna Hersek'teki elektrik sistemini de etkilediği belirtildi.

SAHAYA ÇOK SAYIDA POLİS GÖNDERİLDİ

Elektrik kesintisi, Dalmaçya kıyıları başta olmak üzere Hırvatistan'ın bazı bölgelerini de etkiledi. Hırvatistan ayrıca elektrik sistemindeki arızanın Karadağ'da başladığını ve kesintinin Karadağ'ı, ardından Bosna Hersek ve Hırvatistan'ı etkilediğini de yazdı. Hırvatistan'ın Split kentinde trafik ışıklarının hizmet dışı kalması nedeniyle sahaya çok sayıda polis sevk edildi. AVM'deki elektrik kesintisinden etkilenen vatandaşlar topluca araçlarına dönerken, AVM garajlarında da trafik sıkışıklığı yaşandı.

Arnavutluk'ta başkent Tiran, Durres, İşkodra ve Saranda'nın da aralarında bulunduğu birçok şehirde kesintiler yaşandı.

Yerel saatle 12.20 sıralarında başlayan elektrik kesintisinin ardından, yaklaşık bir saat içinde birçok bölgede kademeli olarak elektrik verilmeye başlandı. (İHA)

Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mardin'de korkutan yangın!  hızla yayıldıMardin'de korkutan yangın! hızla yayıldı
Bunu şöyle açıkladı: “Pınarbaşı'nda gerginlik sürüyor”! CHP'li belediye meclis üyesi dövüldü ve vuruldu
Yaylalar arasında silahlı çatışma: 28 yaralıYaylalar arasında silahlı çatışma: 28 yaralı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir