Yolcu uçuş sırasında kapıyı açmıştı: Asiana Airlines, acil çıkış kapısı bilet satışını durdurdu – Son Dakika Dünya Haberleri

0

Asiana Havayolları’ndan yapılan açıklamada, 26 Mayıs’ta Güney Kore’nin Jeju Adası’ndan havalanan uçağın, “A321-200” acil çıkışından sonra acil çıkış kapılı koltuklara bilet düzenlenemeyeceği bildirildi. kapı iniş sırasında bir yolcu tarafından açılır.

Basın duyurusunda, acil çıkışların yanındaki koltuklar için uçak dolu olsa bile bilet satışı yapılmayacağı belirtiliyor.

Air Seoul Inc. ve AirPremia Co. gibi Türkiye gibi diğer havayollarının da acil kapı koltuk satışını askıya almayı düşündüğü söylendi.

Adı açıklanmayan bir havayolu yetkilisi yaptığı açıklamada, acil çıkış yakınındaki koltuklarda oturan yolcuların acil bir durumda diğer yolcuların uçaktan inmesine yardımcı olmak için orada olduklarını ve Asiana’nın olaya aşırı tepki gösterdiğini söyledi.

Güney Kore Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, böyle bir önlemin alınmasının havayollarının kararına bağlı olduğu ve havacılık otoritelerinin düzenlemelerine dayanmadığı söylendi.

10 YILA KADAR HAPİS

Güney Kore’ye iniş sırasında uçağın kapısını açan yolcu, “havası kalmadığı için uçaktan hızlıca inmeye çalıştığını” savundu.

İnerken yolcu uçağının kapısını açarken görüntülenen zanlı, polis tarafından havacılık emniyeti yasalarını ihlal etmekten gözaltına alındı.

İfadesi alınan 33 yaşındaki erkek yolcu, havasının az olduğu için uçaktan hızla inmeye çalıştığını söyledi. Zanlı, son işsizliği nedeniyle son zamanlarda stresli günler geçirdiğini söyledi.

Adı açıklanmayan kişinin suçlu bulunması halinde 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği belirtildi.

Jeju Adası’ndan kalkan uçağın kapısı, Daegu Uluslararası Havalimanı’na inmek üzere alçalırken yolculardan biri tarafından açıldı. Uçağın kapı açılışı yolcular tarafından izlendi ve uçakta bulunan 194 yolcudan 12’si hafif yaralandı.

NTV uygulamasını indir, gelişmelerden haberdar ol

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom