Yılbaşı hindisinin kilosu 100 lira – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Tekirdağ Hayrabolu’da 15 senedir hindi yetiştiriciliği meydana getiren Muzaffer Çetin, yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindilere, bu yıl da büyük ilgi bulunduğunu söylemiş oldu.

Yetiştirdiği 5 bin hindinin 4 binini satan Çetin, geçen yıl kilosu 50 lira olan hindiyi bu yıl 100 liraya sattığını dile getirdi.

“GEÇEN SENEYE GÖRE 2 KAT ARTTI”

Bu yıl geçen senelere gore hindiye büyük talep bulunduğunu söyleyen Çetin, “Satışlarımız oldukca iyi, oldukca talep var. 5 bin hindim vardı, 4 bin tanesine sattım. Yılbaşına kadar hepsinin satılacağını söyleyebilirim. Bu kadar erken yoğun talep beklemiyorduk. Hindileri kesip, kilo ile satıyoruz. Geçen yıl kilosunu 50 liradan veriyorduk, bu yılsa kilosu 100 lira oldu. Bir hindi averaj 6-7 kilo geliyor” dedi.

İyi hindinin, kanatlarının altına bakılarak anlaşılacağını belirten Çetin, “Eğer sapsarıysa o hindi lezzetlidir. Eğer kanat altı sarı değilse o hindide lezzet olmaz. Kanatlarının altında sarılık yoksa yağ yapmamıştır. Ne kadar yağlıysa o denli lezzetlidir, besilidir. Hindinin eti sarı olacak, tüy olmayacak. Kazık tüyü olmayacak” diye konuştu.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom