Vize şikâyetleri rekor seviyede | Genel Haberler

0


2022 senesinde vize aracılık ve danışmanlık firmalarına yönelik tüketici şikâyetlerindeki artış rekor kırdı.

Bu firmalara yönelik şikâyetler 2021 senesinde gore yüzde 419 oranında artarak zirve yapmış oldu. Çözüm platformu Şikâyetvar’ın açıklamış olduğu verilere gore, vize konusunu yüzde 347’lik şikâyet artış oranıyla bahis siteleri izledi. Vakıf ve derneklere ilişkin şikâyetler de yüzde 274 oranında artarak sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Cinsel sıhhat ürünleri ve ulaşım uygulamaları ise 2022’de en oldukca şikâyet artışına haiz öteki sektörler oldu. Bu zamanda, en oldukca şikâyet alan sektörler ise sırasıyla e-ticaret, finans, yazışma ve kargo sektörleri olarak kaydedildi.

İSTANBUL ZİRVEDE

Açıklanan verilere gore, 2022’de müşterisini en oldukca memnun eden sektör, yüzde 54’lük sevinç oranı ile anne-bebek-çocuk sektörü oldu. Endüstriyel makineler sektörü yüzde 52 sevinç oranıyla ikinci sırada yer alırken, emlak ve inşaat sektörüyle web platformları müşterisini en oldukca dinleyen öteki sektörler olduğu açıklandı. Şikâyetlerin zirve yapmış olduğu ay aralık, en şikâyetçi kent İstanbul, minimum şikâyet eden ise Muş oldu. En oldukca şikâyet edilen gün pazartesi, saat ise olarak 14:00 kaydedildi. Yıl süresince en oldukca şikâyetin geldiği tarih de 29.11.2022 olarak belirlendi.

Şirketten meydana getirilen açıklamada, “E-ticarette kampanya dönemlerinde yaşanmış olan sıkıntılar, finans sektöründe harcama itirazlarının oldukca fazla olması, yazışma sektöründe habersiz çekilen ücretler bu yıl en fazla tüketicilerin mağdur olduğu mevzular içinde yer aldı. Şikâyetvar verilerine gore genel olarak 2022’de tüm sektörler düşünüldüğünde tüketicinin en oldukca dile getirmiş olduğu konuysa ciddi bir itimat kaybının olmasıydı” değerlendirmesi yapılmış oldu.   Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.