“vivo’nun altın çağı gelecekte” – Son Dakika Teknoloji Haberleri

0

vivo Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Shen Wei, mühim eşikleri aştıkları 2022 yılının vivo için oldukça mühim bir atılım yılı bulunduğunu beyan etti. Tüm başarılarına ve büyümelerine karşın vivo’nun erişmesi ihtiyaç duyulan birçok hedef bulunduğunun altını çizen Wei, “Temel arzuya sadık kalmış olarak uzun vadeli planlarımızı takip edeceğiz, yenilikçi ruhumuzu besleyerek, verimliliğimizi sürdürerek ve maliyetlerimizi düşürerek vivo için başarıya ulaşmış sürdürülebilir bir iş modeli oluşturacağız” dedi.

Shen Wei vivo’nun uzun vadeli hedefini “vivo’nun 28 senelik geçmişine baktığımızda, zorluklar ve krizlerle karşılaştığımız dönemlerin bu krizleri fırsata çevirdiğimiz en verimli dönemler bulunduğunu görüyoruz. Karşılaştığımız her güçlük vivo’nun farkındalığını yükselten, becerilerini pekiştiren ve daha uzağı görüp daha uzun bir yol gitmesine olanak tanıyan teşvik edici bir unsur oldu. Önümüzdeki on yılda akıllı telefon sektörünü sıkıntılı dönemler bekliyor. Sadece vivo olarak öngördüğümüz güçlüklerin bununla birlikte sınırsız bir fırsat alanı yarattığının da farkındayız. Merkezimize kullanıcıları alarak, BenFen felsefesi doğrultusunda yapmamız gerekenleri doğru yöntemlerle ve doğru şekilde yaparak, karşılıklı kazan-kazan anlayışını sürdürerek, hedef odaklı yaklaşımımızla tüm zorluklara göğüs gererek uzun soluklu büyük bir şirket olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. vivo’nun altın çağının geçmişte değil, gelecekte ve önümüzdeki bu yolculukta atacağımız her adımda olduğuna yürekten inanıyoruz” sözleriyle söyledi.

“2022 senesinde vivo global marka olma yolculuğunda mühim kilometre taşlarını aştı”

Shen Wei, vivo ekosistemi ile gerçekleştirdiği görüşmede 2022 senesinde karşılaştıkları birçok zorluğa karşın yüksek donanımlı modellerinin kayda kıymet başarılar kazandığını, böylece vivo’nun başarıya ulaşmış bir global marka yaratma ideali yolculuğunda mühim kilometre taşlarını aştıklarını söylemiş oldu. “2022 senesinde vivo Merkez Araştırma Enstitüsü bünyesinde kullanıcı inovasyon laboratuvarı, XR laboratuvarı, çip laboratuvarı ve deniz aşırı pazarlardaki iş birliği merkezi şeklinde kuruluşları hayata geçirdik. Temel teknolojiye yaptığımız birkaç senelik stratejik yatırımın arkasından vivo; tasarım, görüntüleme, sistem ve performanstan oluşan dört uzun yolda niteliksel değişimler başlattı. Temel değişen teknolojinin iyileştirilmesi, vivo’ya büyük bir ivme kazandırdı. vivo X80, X90 ve X Fold serilerinin yanı sıra S16 serisi ve iQOO dijital serileri de geniş kitlelere ulaşmamızı sağlamış oldu. Kullanıcı tavsiye skorları (Net Promoter Score) yeni zirvelere ulaşırken pazar sonuçlarımız da her geçen gün daha iyi bir noktaya geliyor” diye konuştu.

“Fiyat savaşlarından kaçınmalıyız”

vivo’nun stratejik fırsatının markanın üst segment modellerdeki atılımında yattığına dikkat çeken Shen Wei, “Kullananların temel gereksinimlerine ve sorun yaşadıkları noktalara ve hem donanım hem de yazılım tarafında mükemmel ürünler yaratmaya odaklanmalı, mühim teknolojilerde çığır açmalı, trendlere öncülük etmeli, kullanıcılar için sürprizler yaratmaya ve vivo’nun sürdürülebilir bir marka olarak gelişmesine hizmet etmeliyiz” dedi.

Kusursuz ürünlerin ve yüksek kaliteli servisin rekabette fark yaratmanın anahtarı bulunduğunu belirten vivo CEO’su, satış rakamlarının cezbedici büyüsüne kapılmamaları ve fiyat savaşlarından kaçınmak için ellerinden geleni yapmaları icap ettiğini altını çizdi. Wei “vivo’nun temel misyonu; kullanıcılarını, çalışanlarını, ortaklarını ve paydaşlarını mutlu etmektir. Maliyetleri düşürmek için; kaliteyi düşürmek, riskleri başkalarına aktarmak ve paydaşların çıkarlarını aşındırmak şeklinde kısa vadeli ve sağlıksız yöntemlere asla başvurmamalıyız. Önder teknoloji markası yaklaşımıyla yüksek teknoloji geliştirmenin ve inovasyona devam etmenin önünde bir darboğaz olan düşük kâr marjı tuzağından kurtulmalıyız. İnovasyonun kaldıraç etkisiyle kıymet yaratmaya ve yarattığımız bu kıymeti iş ortaklarımız ile paylaşarak vivo’yu daha uzun ömürlü ve sıhhatli bir yapıya kavuşturmalıyız” diye konuştu. vivo’nun temel hedefinin istikrarlı, uzun vadeli ve sıhhatli bir organizasyon olmak bulunduğunu kaydeden Wei, rekabetten büyük hisse almak için asla kısa vadeli çıkarları hedeflemeyeceklerinin de altını çizdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom