VGM burs başvuru sonuçları 2022: Başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

VGM burs başvuruları sürmeye devam ederken, başvurularını tamamlayan adaylarda bir taraftan sonuçların açıklanacağı zamanı sorgulamaya başladı. İhtiyacı olan öğrencilere verilecek olan VGM burs

VGM BURS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

2021-2022 eğitim öğretim yılı VGM burs sonuçları geçtiğimiz yıl ocak ayının ilk haftasında adayların erişimine açılmıştı.

Buna bakılırsa; KYK burslarından ilkin değerlendirilecek olan VGM burs başvurularının bu yıl da ocak ayında neticelenmesi umut ediliyor.

VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR?

2021-2022 eğitim yılından itibaren; ortaöğrenim eğitim yardımı miktarı aylık 200,00 TL, yükseköğrenim burs miktarı aylık 650,00 TL, yabancı uyruklu talebe yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 650,00 TL olarak belirlenmişti.

2022-2023 VGM burs tutarının gelecek günlerde açıklanması umut ediliyor.

VGM BURS BAŞVURULARI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Yükseköğrenim Bursu:

-4 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (RG: 15/07/2018 – 30479)

– 5737 sayılı Vakıflar Kanunu (RG: 27/02/208 – 26800)

– Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği (RG: 20/08/2013 – 28741)

hükümleri gereği Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere burs verilmektedir.

Başvuruların tamamlanmasın peşinden başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği’nin eki olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu Talebe Başvuru Değerlendirme Cetveli (Ek-2)’ye bakılırsa değerlendirilmekte ve açık kontenjanlar nispetinde burs bağlanmaktadır. Başvuru doğruluk kontrolleri ilgili Kamu Kurumlarından yapılmaktadır. YAPILAN KONTROLLERDE BAŞVURU FORMUNDA BEYAN EDİLEN BİLGİLERDEN BİRİNİN YANLIŞ/HATALI OLDUĞU TESPİT EDİLİRSE BURS BAŞVURUSU İPTAL EDİLDİĞİNDEN BAŞVURU SIRASINDA BEYAN EDİLEN BİLGİLERİN DOĞRU VE GÜNCEL OLMASI BAŞVURUNUN DEĞERLENDİRİLMESİNDE OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. Bu yüzden sizler için hazırlamış olduğumuz ve başvuru formunda yer edinen soruların cevaplanmasında nelere dikkat etmeniz icap ettiğini açıklayan “Burs Başvuru Kılavuzlarını” başvurunuzu yapmadan ilkin okumuş olmanız gerekmektedir. Her bir burs türü için ayrı ayrı hazırlanan “Burs Başvuru Kılavuzları”na başvuru periyodu içinde web internet sitemizden ve başvuru formuna giriş yaptığınız sayfa üstünden erişmeniz mümkündür.

Ortaöğrenim Eğitim Yardımı:

– 4 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (RG: 15/07/2018 – 30479)

– Vakıflar Yönetmeliği (RG: 27/09/2008 – 27010)

ilgili hükümleri gereği Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve resmi ilköğretim, ortaokul ve liselerde tahsil gören öğrencilere burs verilmektedir.

Başvuruların tamamlanmasının peşinden başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Yönetmeliği’nin eki olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Talebe Başvuru Değerlendirme Cetveli (Ek-16)’ya bakılırsa değerlendirilmekte ve illerdeki açık kontenjanlarımız nispetinde burs bağlanmaktadır. Başvuru doğruluk kontrolleri ilgili kamu kurumlarından yapılmaktadır. YAPILAN KONTROLLERDE BAŞVURU FORMUNDA BEYAN EDİLEN BİLGİLERDEN BİRİNİN YANLIŞ OLDUĞU TESPİT EDİLİRSE BURS BAŞVURUSU İPTAL EDİLDİĞİNDEN BAŞVURU SIRASINDA BEYAN EDİLEN BİLGİLERİN DOĞRU VE GÜNCEL OLMASI BAŞVURUNUN DEĞERLENDİRİLMESİNDE OLDUKÇA ÖNEMLİDİR. Bu yüzden sizler için hazırlamış olduğumuz ve başvuru formunda yer edinen soruların cevaplanmasında nelere dikkat etmeniz icap ettiğini açıklayan “Burs Başvuru Kılavuzlarını” başvurunuzu yapmadan ilkin okumuş olmanız gerekmektedir. Her bir burs türü için ayrı ayrı hazırlanan “Burs Başvuru Kılavuzları”na başvuru periyodu içinde web internet sitemizden ve başvuru formuna giriş yaptığınız sayfa üstünden erişmeniz mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.