Uzaya çıkacak Türk belli oluyor

0


Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Internasyonal Uzay İstasyonu’na gönderilecek olan Türk vatandaşlarının belli bulunduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talibi açıklayacağını söylemiş oldu.

Uzaya gidecek Türk belli oluyor. Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi Açılış Töreni’nde konuştu. Bakan Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzaya gidip bilimsel araştırmalar meydana getirecek olan Türk vatandaşını açıklayacağını söylemiş oldu. Talihli kişinin özellikleri ve sıhhat durumunun belirlenmesinde Sıhhat Bilimleri Üniversitesi büyük rol oynadı.

“TÜRK VATANDAŞI AL BAYRAĞIMIZI UZAY İSTASYONUNDA TEMSİL EDECEK”

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Varank “Kısa sürede Cumhuriyetimizin 100’üncü senesinde Türk vatandaşını Internasyonal Uzay İstasyonu’na yollayacağız. Orada bilimsel deneyleri arkadaşımız gerçekleştirecek. Uzay yolcularının seçiminde Sıhhat Bilimleri Üniversitesi’nin fazlaca katkısı oldu. Adaylarımız belli, kısa sürede Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla adları paylaşmış olacak. Türkiye 100’üncü senesinde bir vatandaşını Internasyonal Uzay İstasyonuna gönderecek, Türk vatandaşı al bayrağımızı uzay istasyonunda temsil edecek” dedi.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.