Üniversite Hastaneleri Birliği Derneğinden Bakan Nebati’ye teşekkür ziyareti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Üniversite Hastaneleri Birliği Derneği (ÜHBD), üniversite hastanelerinin sorunlarının çözümüne yönelik meydana getirilen düzenlemeler için Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye teşekkür ziyaretinde bulunmuş oldu.

Dernekten meydana getirilen açıklamaya nazaran, Dernek Başkanı İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın ve birlik üyesi üniversite rektörlerinden oluşan kurul, Bakan Nebati’yi ziyaret etti.

Görüşmede ÜHBD heyeti, DMO ile imzalanan protokolle ilaç ve tıbbi sarf tedarikinin rahatlatılması, Bakanlık tarafınca aktarılan bütçeyle vadesi geçmiş medikal şirket borçlarının ödenmesi, üniversitelere ek bütçe tanımlanması, kurumların yapmış olduğu durağan(durgun) ek ödemelerin hususi bütçeye alınması şeklinde emek harcamalar sebebiyle Bakan Nebati’ye teşekkürlerini ve iyileştirilmelerle ilgili temennilerini iletti.

Ziyarette İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, ÜHBD Genel Sekreteri Prof. Dr. Haluk Özsarı ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hastaneler Genel Direktörü Dr. Yılmaz Keskindemirci de yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.