Türk e-ticaret firmaları yurt dışına açılıyor

0

WORLDEF’in Eylül ve Aralık aylarında Amerika Birleşik Devletleri ve Dubai’de düzenleyeceği Dünya E-Ticaret Forumu’nda Türkiye’nin önde gelen birçok e-ticaret firması global firmalarla bir araya gelerek kendilerini tanıtma fırsatı bulacak.

WORLDEF, e-ticaret markalarını Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Dubai’deki global markalarla Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. “World Ecommerce Forum USA” 12-13-14 Eylül 2023 tarihlerinde New Jersey’de düzenlenecektir. “World Ecommerce Forum Dubai” 5-6-7 Aralık 2023 tarihlerinde Dubai Jebel Ali’de düzenlenecektir. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, Amerika Birleşik Devletleri ve Dubai’de düzenleyecekleri küresel e-ticaret etkinliklerine ilişkin değerlendirmeler.

“BENZERSİZ BİR ETKİNLİĞE HAZIRLANIYORUZ”

Amerika’daki e-ticaret hacminin 2022’de 1 trilyon doları aştığını hatırlatan Ömer Nart, “Dünyanın Çin’den sonra ikinci büyük e-ticaret pazarı olan Amerika, Türk e-ticaret şirketlerine büyük fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda Amerikan e-ticaret piyasası oyuncuları ile Türk firmalarını bir araya getirecek eşsiz bir etkinliğe hazırlanıyoruz. World Ecommerce Forum USA etkinliği ile Amerikalı e-ticaret satıcılarını, perakendecilerini ve markalarını Türk ürün tedarikçileri, üreticileri, servis ve servis sağlayıcıları ve teknoloji markaları ile bir araya getireceğiz. Nart, ABD’li ve Türk e-ticaret markalarına B2B iş birliği fırsatları sunan forumun, e-ticaret girişimcilerinden – ticaretçilerine, üreticilere kadar Türkiye’nin e-ticaret ekosistemine temas eden tüm paydaşlara çeşitli fırsatlar sunduğunu söyledi.

“GLOBAL E-TİCARET MARKALARI KÖRFEZ BÖLGESİNE YATIRIM YAPIYOR”

Dubai’de düzenlenecek etkinliğe ilişkin bilgi veren Ömer Nart, “Körfez bölgesinin ve özellikle Dubai’nin e-ticarete büyük ilgisi var. 30 milyar dolarlık bir e-ticaret pazarı her yıl katlanarak büyüyor. Burada çok büyük bir fırsat var ve global e-ticaret markaları bu fırsatları değerlendirmek için başta Dubai olmak üzere Körfez bölgesinde ciddi e-ticaret yatırımları yapıyor. WORLDEF olarak Türk markalarının bu fırsatlardan yararlanabilmesi için Körfez bölgesinin en büyük e-ticaret etkinliklerinden birini düzenleyeceğiz” dedi. Nart, “Türk üretici ve tedarikçilerinin Dubai ve Körfez bölgesindeki e-ticaret potansiyelini keşfetmelerini sağlayacak forum, Körfez bölgesinde önemli iş fırsatlarına ev sahipliği yapacak. Forumun ilk günü iş gezisi, ikinci günü ise Türk heyeti için çalıştaylar olacak. Forum programı ve B2B e-ticaret iş birliği toplantıları ikinci ve üçüncü gün yapılacaktır.

Ömer Nart, önde gelen e-ticaret markalarının Amerika ve Dubai’de düzenledikleri e-ticaret etkinliklerinde yer alacaklarını da kaydetti.

“E-TİCARETİN DAVOSU NİTELİKTEDİR”

Ömer Nart, e-ticaret markalarına çeşitli stratejiler ve yol haritaları sunmak, bilgi ve ağlarını paylaşmak için küresel etkinlikler düzenlediğini söyledi. Forum, ‘e-ticaretin Davos’u’ olarak tanımlanıyor. 8-9-10 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlediğimiz forum “Avrupa’nın en büyük e-ticaret etkinliği” olarak tescillendi.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom