Trugo, Togg’u şarj etme ücretlerini açıkladı

0

Fiyat listesi, Türk grup Automobile Initiative’in şarj istasyonları ağı Trugo’da yayınlandı. Sonuç olarak kW/h birim fiyatı 7,99 lira oldu. Böylece kısa ve uzun menzilli Togg’un kilometre başına ne kadar yakıt tüketeceği belli oldu.

Merakla beklenen Türkiye ve milli otomobil Togg’un yeri dün itibariyle kura ile belli oldu. Togg’larını teslim alacak kişiler çok merak edilirken, Togg’un şarj istasyonları ağı Trugo’da fiyatlar belli oldu.

Togg’un kısa menzilli ve uzun menzilli akıllı cihazlarının yetenekleri menzile göre değişir. Kısa menzilli Togg, 52,4 kWh bataryası ile 314 kilometre, uzun menzilli Togg ise 88,5 kWh bataryası ile 523 kilometre yol alabiliyor.

TRUGO’DAN SABİT FİYAT

Kovuşturmanın maliyeti Trugo’ya açıklandı. 180 kw ve 300 kw/kwh istasyonlarda birim maliyet 7,99 TL oldu.

Şarj sonrası şarj istasyonu alanı otopark olarak kullanılırsa dakikası 0,5 lira ücretlendirilir.

KATALOGTAKİ DEĞERLERE GÖRE KM BAŞINA ÜCRET 1,3 TL

52,4 kWh pil kapasitesi ve 314 kilometre menzile sahip olan Togg’un Trugo istasyonlarında şarj maliyeti 418,6 lira, kilometre başına tüketeceği enerji ise 1,33 lira olacak.

88,5 kWh pil kapasitesine sahip 523 kilometrelik uzun menzilli Togg’un şarj maliyeti de 707,1 lira, kilometre başına tükettiği enerji ise 1,35 lira olacak.

KULLANIM ALIŞKANLIKLARINA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR

Elektrikli araçlarda kilometre başına tüketilen enerjinin fiyatı, sürüş alışkanlıklarına ve sürücü dinamiklerine göre değişebiliyor. İçten yanmalı motorlarda olduğu gibi performans kullanımında yakıt artıyor ve elektrikli araçlarda da bu durum söz konusu.
Klima veya ısıtma kullanımından, hava koşullarından, eğimden, yol koşullarından, trafik yoğunluğundan, sürücü kullanım alışkanlıklarından, araç lastik donanımına kadar yakıt ekonomisini olumlu veya olumsuz etkileyecek birçok faktör bulunmaktadır.

Optimum kullanımda Togg’un en uzun menzili 314 kilometre, en uzun menzili ise 523 kilometre. Bu aralıklar, kullanıma ve diğer faktörlere bağlı olarak uzayabilir veya kısalabilir. Bunun kilometre başına enerji maliyeti üzerinde olumlu veya olumsuz bir etkisi olabilir.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.