TOBB başkanı açıkladı: Deprem konutları için sabit fiyat – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Hisarcıklıoğlu, depremzedelerin normal hayatlarına dönebilmeleri için çalıştıklarını belirterek, afetten etkilenen kentleri birleştireceklerini vurguladı.

Bu doğrultuda hareket ettiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Yapı malzemeleri üreten 7 sanayi meclisimiz ile bir araya geldik. Odalarımız, borsalarımız ve sanayi meclislerimiz ilk günden bu yana büyük bir seferberlik içinde hareket ediyor. TOBB camiaları, 6 uçak, 7 gemi ve 3 bin 900 tır insani yardım ulaştırdı.Bölgeye 41 tır çadır, 970 konteyner, 141 mobil mutfak, 551 iş makinesi ve mobil vinç ulaştırdık.” bilgisini paylaştı.

Mağdurların yanında olmak için 3 kez bölgeye gittiklerini kaydeden Hisarcıklıoğlu, faciayı yerinde gördüklerini ve vatandaşların acısını paylaştıklarını, yarın akşam bölgede olacaklarını kaydetti.

11 İL İÇİN FİYAT YÜKSELMEYECEK

Bu süreçte kamu ve özel sektörün dünyaya örnek olacak bir dayanışma örneği sergilediğini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

“Madencilerimiz, arama kurtarma ekiplerimiz ilk günden bu yana arama kurtarma çalışmalarını organize ederek destek veriyorlar. Canları pahasına bu fedakarlığı yapan ülkemiz madencilerine, elimizden geldiğince yardım eden işletmelerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” .Atmaya karar veriyorlar.Devletimizin başlatacağı depreme dayanıklı konut inşaatı projesine biz de katkıda bulunalım diyorlar.Bu kapsamda le evlerde kullanılacak yapı malzemelerinin fiyatını tesbit etmeyi taahhüt ediyorlar. deprem bölgesinde yapılacak.Hammadde ve girdi maliyetlerinde artış olmadığı sürece deprem bölgesi için fiyatları belirlemeye gidiyorlar.Kullanılması gereken yapı malzemelerinin fiyatına zam yapılmaması konusunda anlaştılar. 11 ilde konut yapılacak. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Hisarcıklıoğlu, toplantıda temsil edilen sektörlerin, depremin olduğu ilk günden bu yana resmi makamlarla koordineli olarak deprem bölgesine yardım ve destek sağladıklarını vurgulayarak, konut depreminin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılması için bu sektörlerin de sorumluluk üstlendiğini söyledi. mümkün olan en kısa sürede.

Hisarcıklıoğlu, sektörlerin depremden etkilenen 11 ilde girdi maliyetlerinde kendi kontrolleri dışında bir artış olmadıkça ürün fiyatlarına zam yapmama sözü verdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Aziz milletimizin yanında dayanışma içinde hareket eden yardımsever iş adamlarımıza çok şükür depremzedelerimizi yalnız bırakmayın. Kendilerine teşekkür ediyorum. Her şeyden önce bugün birlik olma, yan yana olma, halkla kucaklaşma ve kucaklaşma günüdür. aynı duygu.Bugün birlik günüdür.Bugün birlik beraberlik günüdür.Hüzünlü günleri birlikte atlatacağız.Devlet millet el ele başaracaktır.Allah’ın izni ve lütfuyla başaramayacağımız sorun yok’ Çözemeyeceğimiz hiçbir engel, aşamayacağımız enkaz yok. Ülkemizin neredeyse tamamı fay hatları ve depremlerle boğuşuyor. Bu gerçeği değiştirmemiz veya görmezden gelmemiz mümkün değil.” önce tedbir sonra tevekkül anlayışıyla hareket ediyoruz. Bölgede bizzat tanık olduğum derin acıları ve sorunları kelimelerle anlatamayacağımı paylaşmak isterim. Ancak millet olarak birlikte yaşadığımız bu büyük felaketi geride bırakacağımıza tüm kalbimle inanıyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom