Ticaret Bakanlığı duyurdu: Deprem için e-Seferberlik başlatıldı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Ticaret Bakanlığı himayelerinde, depremden etkilenen vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla e-ticaret marketleri, bu platformdaki satıcılar ve yük taşıma ve lojistik işletmecilerinin katılımıyla deprem yardımı seferberliği (e-seferberlik) başlatıldı. deprem felaketi.

Ticaret Bakanlığı’nın konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Ülkemizde meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem felaketinden zarar gören vatandaşlarımıza destek amacıyla Bakanlığımız himayelerinde e-ticarette Deprem Dayanışma Seferberliği (e-Seferberlik) başlatılmıştır.

Gönüllülük esasına göre gerçekleştirilecek e-seferberliğe ülkemizde faaliyet gösteren e-ticaret pazaryerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile yük taşıma ve lojistik işletmecileri katılacak.

Sadece deprem anında temel ihtiyaç maddelerinin satılacağı e-Seferberlik’te, e-ticaret pazaryerleri satıcılardan komisyon almayacak, satıcılar ürünlerini indirimli fiyatlarla satışa sunacak. Bu sayede vatandaşlarımızın uygun fiyatlara satın aldıkları ürünler ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılarak yaraların iyileşmesine katkı sağlanacaktır.

Vatandaşlarımızın satın aldıkları ürünler Bakanlığımızın koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve AFAD tarafından belirlenecek teslim noktalarına yetkili platformlar ile kargo ve lojistik operatörleri tarafından teslim edilecektir.”

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom