THY depremzedeler için 2 Milyar TL’yi teslim etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

THY basın dairesinden yapılan açıklamada, AFAD ve Türk Kızılayı koordinasyonunda yürütülen kampanya kapsamında şirketin 2 milyar TL katkı sağlayacağının duyurulduğu belirtildi.

El kampanyasına verilen bu desteğin sağlanması amacıyla İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yerleşkesinde ziyaret gerçekleştirildiğini belirten THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat , THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Genel Müdür Yardımcısı (Finans) Doç. Murat Şeker, Genel Müdür Yardımcısı (Uçuş Yönetimi) Mehmet Kadaifçiler ve Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mecit Es, Dr. Orhan Birdal, Dr. Melih Şükrü Ecertaş, Sekib Avdagiç ve Dr.

“KONULARI KAZANACAĞIZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bolat, Türkiye’nin çok zor günler geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Ancak, içinde bulunduğumuz zorluk ne kadar büyük olursa olsun, köklü bir milletin çocukları olarak geçmişte yaşadığımız tüm zorlukların üstesinden geldiğimiz gibi, bir bütün olarak geleceğimize de güvenimiz tamdır. Ülkemizin amiral gemisi Türk Hava Yolları, 90 yıllık tarihimizde bizler gibi her zorlukta elimizden gelenin en iyisini yapıyor, afete uğramış illerimizin ve ülkemizin toparlanması için projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz. kardeşler mümkün olan ilk”.

Bolat, ziyarette 2 milyar liralık çeki Yerlikaya’ya teslim etti.

“AFET BÖLGESİNE 14 BİN 295 TON YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ”

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından THY’nin derhal harekete geçerek deprem bölgesinde çalışmalara başladığı vurgulanan açıklamada, “Gerek insani yardımların ulaştırılması, gerekse arama kurtarma amacıyla AFAD ve ilgili makamlarla iş birliği içinde. Ekipler deprem bölgesine giderek vatandaşların bölgeden tahliyesini hızlı bir şekilde başlattı.

Operasyonlar devam ederken, 347.475 kişilik arama kurtarma ekibi, 18 günde toplam 1838 sevkiyatla afet bölgesine ulaştırıldı. 1915 seferi ile depremden etkilenen 344.742 kişi bölgeden tahliye edilmiştir.

Bugün için planlanan 104 seferle 17 bin 955 vatandaşın tahliyesinin beklendiğinin belirtildiği basın açıklamasında, gün içinde afet bölgesine 103 seferin gelmesinin beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, afetin kargo operasyonları kapsamında meydana gelmesinden bu yana 369 yurt içi ve yurt dışı kargo seferi ile 14 bin 295 ton yardım malzemesinin afet bölgesine ulaştırıldığı kaydedildi.

BİNLERCE KONUT PROJESİ VE BİNLERCE KİŞİYE İŞ SÖZÜ

Açıklamada, THY’nin daha önce deprem bölgesine 1000 konut yapacağını ve bölgede 1000 haneden bir kişiye istihdam sağlayacağını açıkladığı ve burada bir “THY Mahallesi” kurmayı planladığı belirtildi.

NTV uygulamasını indir, gelişmelerden haberdar ol

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom