THY deprem bölgesinden 296 bin 819 kişiyi tahliye etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, arama-kurtarma ve kurtarma ekiplerinin yaptıkları 1667 seferle deprem bölgelerinde teslim edildiği 6-21 Şubat tarihleri ​​arasında yürütülen çalışmaları anlattı.

Bölgede tahliye seferlerini sürdürdüklerini belirten Üstün, “1646 seferle 296 bin 819 vatandaşımızı tahliye ettik. Operasyonunun tamamını yardım malzemesi taşımacılığına adayan Turkish Cargo’nun 12 bin 498 (3 bin 259) yolcusu var. iç hatlar), 9 bin 239 dış hatlar 208 sefer kargo ile afet bölgelerine insani yardım gönderdi.

Ağırlıklı olarak ilaç, gıda, giysi, jeneratör, hijyen kiti, battaniye ve çadır taşıdı. Bugün planladığımız 81 sevkiyatla 14 bin 454 vatandaşımızı deprem bölgelerinden tahliye etmeye devam edeceğiz” dedi.

Üstün, bugün icra edeceği 12 kargo seferiyle deprem bölgelerine yardım malzemesi taşımaya devam edeceğini belirterek, deprem bölgelerindeki havalimanlarında yoğun operasyonların sürdürülmesi için 200 çalışanın görevlendirildiğini söyledi.

THY Teknik AŞ’nin Türkiye’ye insani yardım taşıyan tüm uçaklara ücretsiz bakım hizmeti verdiğini vurgulayan Üstün, şunları kaydetti:

Tahliye seferlerimiz için ücretsiz rezervasyonlarımız 1 Mart’a kadar devam edecek. Rezervasyonu olmayan vatandaşlarımız seferlerde yer olması halinde sıra ile uçağa alınacak.

Tahliye uçuşları için ücretsiz biletleme işlemlerini mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. 75 bin kişilik Türk Hava Yolları ailesi olarak her koşulda vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.