THY çalışanları için 14 bin konut yapacak (Kimler yararlanabilecek?) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

THY, çalışanları için 14 bin konut yapacak.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yapılacak konutların özellikleri hakkında bilgi paylaştı.

Sonuç olarak 2018 yılında Emlak Konut GYO ve THY’nin ortak olduğu Arnavutköy’deki 3,6 milyon metrekarelik arsanın bir kısmına 14 bin konut yapılmasına karar verildi.

EVLERİN FİYATI NE KADAR?

Konutlar Emlak Konut tarafından yapılacak olup 2+1 daireler 80 metrekare, 3+1 daireler ise 110 metrekare olacaktır. Fiyatların 2+1’lerde 2,5-3 milyon lira, 3+1’lerde ise 3,5-4 milyon lira civarında olması bekleniyor.

ÖDEME ŞARTLARI NELERDİR?

Ödemelerde herhangi bir aracı veya finans kuruluşu olmayacak. THY ve Emlak Konut tarafından %20 peşin, kalan kısım 60 eşit taksit ile finanse edilecektir.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ahmet Bolat, Ramazan Bayramı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla temellerini atmayı planladıkları konut projesinden kimlerin yararlanabileceği hakkında şunları söyledi:

“3 bin konut THY ve bağlı çalışanları için ayrılacak ve THY’nin 75 bin aile ferdinin tamamı bunlara hak kazanacak. Sadece başkan veya üst düzey yöneticiler ve herhangi bir birinci dereceden çalışanın kendi akrabasına sahip olmasına izin verilecektir. Ayrıca bir diğer önemli koşul ise çalışanlarımızın kendilerine ait veya eşinin evinin olmamasıdır.Konut ihtiyacı olan çalışanlarımızın kaliteli evi İstanbul Havalimanı yakınında Emlak Konut’tur.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.