TESK’ten yılbaşı alışverişi uyarısı – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Yılbaşına sayılı günler kala Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’ndan merdivenaltı besin uyarısı geldi. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, indirimli ürünlere dikkat edilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Covid-19 salgını sonrasında artan ürün fiyatlarının merdiven altı üretim meydana getiren fırsatçıları ortaya çıkardığına dikkati çekti.

YENİ GİBİ RAFLARA KOYULUYOR

Son kullanma zamanı yaklaşan, bozulma aşamasında olan bazı ürünlerin yeni ürün şeklinde raflara konulup indirimli fiyatlardan satıldığını vurgulayan Palandöken, “Vatandaşın uygun fiyatlı ürünlere yönelmesi bilhassa besin ürünlerinde düzmece, hileli, kalitesiz ve tağşiş ürünlerin artmasına niçin olurken sahtekarların da ekmeğine yağ sürüyor” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Palandöken, yılbaşında vatandaşların merdiven altı üretime karşı dikkatli olması icap ettiğini belirterek, bilhassa kilogram fiyatı yüksek olan işlenmiş et, süt ve süt ürünleri ile kuru yemişlerde zamanı geçmiş ya da bozulmaya yüz tutmuş ürünlerin indirimli olarak satışa sunulduğunu aktardı.

Üretim maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda bu ürünlerin piyasada belli bir fiyatının bulunduğunu belirten Palandöken, “Yurttaşlarımız besin ürünleriyle ilgili şüpheli durumları yetkililere bildirmekten çekinmemeli” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom