TBMM bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek? (2023 TBMM bütçe görüşmeleri takvimi) – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, 5 Aralık Pazartesi Genel Kurulda görüşülmeye başlandı. Genel Kurul’daki bütçe görüşmeleri sürecinde siyasal partilerin grup toplantıları yapılmadı. Bütçe görüşmelerinin yapılacağı 5-16 Aralık’ta Meclis’e ziyaretçi de alınmayacak. Peki, TBMM bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek?

TBMM BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Genel Kurul, bütçe görüşmeleri için cumartesi ve pazar günleri dahil aralıksız toplanacak ve günlük programını tamamlayıncaya kadar çalışacak.Kamu idarelerinin bütçe ve kati hesapları üstündeki müzakereler 8 turda ele alınacak.

Meclisin bütçe maratonu, 16 Aralık Cuma günü, bütçenin tümü üstünde yapılacak konuşmalarla ve oylamayla tamamlanacak.

TBMM BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?

2023 bütçesinin Genel Kurul’daki görüşme takvimi şu şekilde:

8 Aralık Perşembe: Kültür ve Gezim Bakanlığı, Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Radyo ve Tv Üst Kurulu, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Mustafa Kemal Atatürk Araştırma Merkezi, Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Kapadokya Alan Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu

9 Aralık Cuma: Ulusal Müdafa Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ziraat ve Orman Bakanlığı, Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Karayolları Genel Müdürlüğü, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü.

10 Aralık Cumartesi: Sıhhat Bakanlığı, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sıhhat Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Aygıt Kurumu, Türkiye Sıhhat Enstitüleri Başkanlığı, Güvenlik Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı.

11 Aralık Pazar: Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı, Ulusal Eğitim Bakanlığı, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Minik ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standardları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Türkiye Uzay Ajansı, Yükseköğretim Kurulu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yükseköğretim Kalite Kurulu, 127 üniversitenin bütçesi.

12 Aralık Pazartesi: Gömü ve Maliye Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Kamu İhale Kurumu, Kamu Nezarete, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Ana para Piyasası Kurulu, Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türk Akreditasyon Kurumu.

13 Aralık Salı: Cumhurbaşkanlığı, Ulusal İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Ulusal Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Ulusal Saraylar İdaresi Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı, İletişim Başkanlığı, Müdafa Sanayii Başkanlığı.

Aynı gün 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin ilk 4 maddesi, 14 Aralık Çarşamba 9 maddesi, 15 Aralık Perşembe ise 3 maddesi görüşülecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom