Taşerona işçiye kadro ne zaman Meclis’e (TBMM) sunulacak? 90 bin taşeron işçiye kadro yasasında son durum – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Taşeron işçiye kadronun ne zaman verileceği, kadro bekleyen binlerce taşeron işçi tarafınca sorgulanıyor. Bakan Alim tarafınca meydana getirilen açıklamalar sonrasında Kasım ayı işaret edilmiş fakat yasayla ilgili bir karara imza atılamamıştı. Peki, 90 bin taşeron işçiye kadro yasası ne zaman çıkacak, kimlere verilecek?

TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY’DAN TAŞERON AÇIKLAMASI

Taşeronlarla ilgili bir çözüm bulunması icap ettiğinin altını çizen Atalay, “Hükümetin 2019 senesinde 696 ile ilgili, ekibe geçenlerle ilgili bizlere bir sözü var. KİT’ler başta olmak suretiyle tekrar bu ülke gündeminden taşeron lafını kaldırmamız gerekiyor. Kısaca TÜRK-İŞ’in, sendikaların talebi bu.” diye konuştu.

90 BİN TAŞERON İŞÇİ NE ZAMAN KADROYA GİRECEK?

Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alim, yapmış olduğu son açıklamaların arkasından 90 bin taşerona kadro verilmesiyle ilgili tarih açıklamasında bulunmuştu.

Bakan Alim açıklamalarında şunları söylemiş oldu;

“Taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi haline gelmesi mevzusunda geçtiğimiz yıllarda hükümetimiz mühim bir reforma imza attı. Ortalama 1 milyon işçiye kadro verildi. O zamanlarda 90 bin işçi bu fırsattan istifade edemedi. Onların sorunlarını kasım ayında ya da daha erken çözmüş olacağız. Şu anda geçici işçiler problemi var. 90 bin işçinin ekibe alınması için çalışmalarımız sürüyor.”

90 BİN TAŞERON İŞÇİ KİMLERİ KAPSIYOR?

90 bin işçi ekibinin kimleri ve hangi kurumları kapsadığı düzenlemeye dair en oldukça araştırılan içinde yer ediniyor.

Mevzuyla ilgili bakanlık tarafınca hemen hemen bir izahat yapılmadı. 90 bin taşerona işçi ekibinin kimleri kapsayacağıyla ilgili izahat gelir gelmez haberimizden öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom