Starbucks zeytinyağlı kahve çeşitlerini piyasaya sürdü

0

İtalya pazarında bocalayan ABD’li kahve zinciri Starbucks, İtalyanların ilgisini çekmek için zeytinyağı kahve çeşitleri üretiyor. Zeytinyağının kahvenin tadını zenginleştirdiğini iddia eden şirketin yeni ürünleri bu yıl İtalya’nın ardından diğer ülkelerde de şubelerde yerini alacak.

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, İtalya’da çeşitli zeytinyağı bazlı içecekleri piyasaya sürdüğünü duyurdu.
Starbucks CEO’su Howard Schultz, “zeytinyağının beklenmedik, kadifemsi, tereyağlı aroması kahveyi zenginleştiriyor ve damakta güzelce kalıyor” dedi.
Ancak Starbucks, İtalyan yiyecek ve içecek pazarına açılmaya çalışırken engellerle karşılaşan başlıca ABD şirketleri arasında yer alıyor. İtalya’daki mevcut kahve pazarı, bağımsız ve genellikle aile tarafından işletilen kafeleri içermektedir. Starbucks’ın şu anda ülkede yaklaşık 20 mağazası bulunuyor.
Schultz, “Şimdi kahvedeki zeytinyağı nasıl diye soranlar olacak. Ama cevap fincanda. 40 yılı aşkın süredir bu kadar heyecanlı, bu kadar coşkulu olduğum bir dönem hatırlamıyorum. ” dedi.
Schultz ayrıca, zeytinyağı kahve çeşitlerinin bu bahar ABD’deki Güney Kaliforniya mağazalarında satışa başlayacağını, yıl sonunda İtalya ve ABD’yi İngiltere, Orta Doğu ve Japonya’nın takip edeceğini kaydetti.
Starbucks web sitesinde yer alan bilgilere göre, İtalya’da piyasaya sürülen Oleato serisi, buz üzerinde çalkalanmış bir espresso ve “yulaf sütü ile buharda pişirilmiş” bir zeytinyağı latte içeriyor. Starbucks ayrıca, üzerinde “partanna sızma yağının tatlı vanilyalı krema köpüğü ile ipeksi bir infüzyonunun … içeceğin içinden yavaşça aktığı” bir buzlu kahve sunacak.
Zeytinyağı, Türkiye, İtalya, Yunanistan ve İspanya gibi ülkelerle anılan Akdeniz mutfağının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Zeytinyağının sağlığa faydaları kısmen vitamin ve mineraller içeren tekli doymamış yağ asitlerine ve bitki mikro besinleri olan polifenollere bağlanabilir.
Öte yandan bazı İtalyanlar, 2018’de ülkedeki ilk mağazasını açmayı planladığını açıkladığında Starbucks’ın boykot edilmesi çağrısında bulundu. “Biz İtalyanlara kahve yapmayı öğretmek için burada değiliz. Alçakgönüllülük ve saygıyla öğrendim,” dedi Schultz o sırada. açıklama yapmıştı.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom