SPK, kaldıraçlı işlem yapan 16 site için erişim engeli istedi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptığı belirlenen 16 internet sitesine Türkiye’de yerleşik kişilerin erişiminin engellenmesi için gerekli yasal işlemin yapılmasına karar verdi.

SPK’nın haftalık bültenine göre Kurul, Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 1 milyar 250 milyon TL, Volkswagen Doğuş Finansman AŞ’nin 600 milyon TL, Tam Finans Faktoring AŞ’nin 306 milyon 500 bin TL, Oyak Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 3 milyar TL olarak ödenmesine karar verdi. 800 milyon lira borç bonosu talebi.

ATR Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik AŞ’nin “Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetime Yetkili Kuruluşlar Listesi”nde yer alması talebi olumlu karşılanmıştır.

Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında yapılan incelemelerin ardından n. 6362 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca, Kervansaray Yatırım Holding’in borsada gerçekleştirdiği işlemlerle ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda YMM ve Bağımsız Denetim AŞ ile 3 kişiye, 1 kişiye görüş bildirmek üzere idari para cezası verilmesine karar verildi. AŞ (KERVN).

Kurul, Türkiye’de yerleşik kişiler için yabancı kaldıraçlı işlemlerle sonuçlanan 16 web sitesine erişimin engellenmesi için gerekli yasal işlemin yapılmasına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom