Sıfır otomobil alanlar dikkat! Bakanlık inceleme başlattı!

0


Gömü ve Maliye Bakanlığı, sıfır otomobil satışlarında gerçekleşen haksız fiyat, stokçuluk, talep edilmeden aksesuar satışı, ödemelerin iyi mi alındığına ilişkin soruşturma başlattı.

Gömü ve Maliye Bakanlığı, otomotiv sektöründe stokçuluk ve haksız fiyat artışlarına karşı inceleme başlattı. Eylül ayından bu yana satılan 260 bin vasıta mercek altına alındı. Bakanlık otomotiv sektöründeki stokçuluk iddialarıyla ilgili harekete geçti.

260 BİN SATIŞ MERCEK ALTINDA

TRT Haber’in haberine nazaran, geçen yıl Eylül ayından bu yana satılan 260 bin vasıta mercek altına alındı. 13 dağıtıcı ve 257 bayiden satış sürecine ilişkin detaylı data talep edildi.

Ek olarak, 260 bin alıcıya da ulaşılarak satın aldıkları araçlar için elden ödeme yapmış olup, yapmadıkları, mecburi aksesuar satın almaya zorlanıp zorlanmadıkları şeklinde bilgiler istendi.

Aksesuar bedelinin elden mi yoksa banka üstünden mi yapıldığı soruldu.

Content Video – Bakanlıktan sıfır kilometre otomobil satışına inceleme

LİSTE FİYATININ ÜZERİNDE TALEP EDİLEN ÜCRET ‘VERGİ KAÇAKÇILIĞI’ SAYILDI

Sıralama tutarları üstündeki ödemeler ve tahsilat yöntemi hakkında data talep edildi. Sıralama fiyatının üstünde talep edilen ücret vergi kaçakçılığı olarak nitelendirilecek.

İnceleme sonucunda vasıta satışlarında usulsüzlük tespit edilirse ilgili bayi ve dağıtıcılara cezai işlem uygulanacak.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.